PiS buduje trzecią siłę w Parlamencie Europejskim

PiS Jarosława Kaczyńskiego, Fidesz Viktora Orbana i Liga Północna Matteo Salviniego połączą siły – to już niemal przesądzone. Polska partia forsuje pomysł, by bazą dla nowego tworu stała się frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS. Negocjacje trwają, a w tej sprawie europosłowie PiS zbierają się we wtorek przy Nowogrodzkiej.

Decyzja Fideszu sprzed kilku dni o formalnym wyjściu z Europejskiej Partii Ludowej została przyjęta przy Nowogrodzkiej z życzliwym uśmiechem. Dla Prawa i Sprawiedliwości otworzyła się bowiem szansa na współtworzenie nowej prawicowej siły na arenie międzynarodowej. PiS czekało na Fidesz, a Fidesz nie ukrywał, że światopoglądowo bliżej mu do EKR, ale ze względu na interesy długo pozostawał w EPL. Teraz to się zmienia.

Fidesz jest wolnym strzelcem w Parlamencie Europejskim i w zasadzie może przebierać w ofertach. Tak naprawdę spogląda jednak wyłącznie w dwie strony – EKR, gdzie główną siłą jest PiS, oraz Tożsamość i Demokracja, gdzie dominuje Liga Matteo Salviniego.

więcej na:

http://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-pis-buduje-trzecia-sile-w-parlamencie-europejskim,nId,5124729

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj