Biedroń i Wiosna Kobiet o wyborach Miss Polonia: patriarchat i seksizm

Biedroń.jpg
fot. youtube.com

Wrocławska Nowa Lewica i Wiosna Kobiet domagają się od marszałka Cezarego Przybylskiego cofnięcia patronatu nad wyborami Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego. W tej sprawie są już dwa listy u marszałka.

– To patriarchat i seksizm, mówi Robert Biedroń. Europarlamentarzysta przywołuje zapisy unijnego traktatu, które gwarantują “równouprawnienie kobiet i mężczyzn”, tymczasem wszelkie konkursy piękności nie mają nic wspólnego z wartościami unijnymi, a nawet są sprzeczne z zawartymi tam zapisami, przekonuje autor listu do marszałka.

Teraz marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski musi się zastanowić, czy posłuchać lewicowych działaczy i cofnąć swój patronat nad kolejnymi wyborami, czy zignorować listy Roberta Biedronia i Katarzyny Lubinieckiej-Różyło. Z publikacji na portalu tuwroclaw.com dowiadujemy się, że wrocławska Lewi! ca z Wiosną Kobiet, w marcu rozpoczęły kampanię dyskredytującą wszelkie konkursy piękności, bowiem młode kobiety doprowadzają do skrajnych zachowań.

Katarzyna Lubiniecka-Różyło twierdzi, że przy okazji takich wydarzeń, powszechne jest dążenie do doskonałości a za tym idzie “bulimia, anoreksja i depresja”.

Zastanawiające jest dlaczego europarlamentarzyście zależy tylko na wycofaniu patronatu a nie na definitywnym zakończeniu “seksistowskich, upokarzających i uwłaczających” konkursów?! Może w kolejnym wystąpieniu zaproponuje koedukacyjne wybory?

Źródło: tuwroclaw.com; Fb LubinieckaRozylo

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ