Startuje w Rzeszowie, woli flagę UE niż Polski? ‘A co w tym złego?’ – pyta Konrad Fijołek

“A co w tym złego?” – tak na pytanie o to, czy naprawdę woli flagę Unii Europejskiej od flagi Polski odpowiedział Konrad Fijołek – kandydat na prezydenta Rzeszowa, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i ruch Polska 2050. Do sieci trafiło nagranie z wczorajszych uroczystości Dnia Europy.

9 maja w Rzeszowie odbył się Dzień Europy. Podczas imprezy pojawił się kandydat większości ugrupowań opozycyjnych na prezydenta tego miasta Konrad Fijołek. Kroił tort w barwach flagi Unii Europejskiej, wraz zebranymi śpiewał też “Odę do radości’.

– Dzięki Unii Europejskiej mamy tu nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim ten przekaz, że jesteśmy jedną europejską rodziną. I nawet Rzeszów, leżący niemalże na brzegu tejże Unii Europejskiej ma pełne prawo do tego, aby Dzień Europy świętować

– mówił Fijołek w przemówieniu, w którym Unię Europejską odmienił przez wszystkie przypadki.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać dyskusję, jaką Fijołek przeprowadził z jedną z uczestniczek pikniku. – Pan właśnie powiedział, że woli flagę Unii niż Polski? – pyta go kobieta.

– Jest zbiorowa. Zbiorowość, fantastyczna zbiorowość, mnóstwo pozytywnej energii

– odpowiada Fijołek.

Kobieta nie odpuszcza: “Woli Pan flagę Unii niż polską?” – pyta ponownie.

A co w tym złego? – stwierdza Fijołek.

Nagranie pojawiło się w poniedziałek na TikToku i szybko zyskuje popularność. Obejrzało je już tysiące ludzi. Ciekawe, jak wpłynie to na wyborczą rywalizację w stolicy Podkarpacia…

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ