Chodzenie korzystne dla zdrowia

Chorzy na cukrzycę i cierpiący na nadciśnienie powinni jak najwięcej chodzić. Ma to korzystny wpływ na ich organizm.

Naukowcy ubolewają, że ludzie nie prowadzą wystarczająco aktywnego trybu życia. Wystarczy poćwiczyć przez 30 minut dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby sercowe i naczyniowe,  nowotwory i nadciśnienie. Co do cukrzyków (typu 2.) zwiększenie aktywności fizycznej zmniejsza śmiertelność nawet o 40%. Lekarze wskazują, że ludziom trudno jest wyrugować nawyki, nawet pomimo dobrych chęci.

W Kanadzie przeprowadzono badania na grupie 364 osób. Udział wzięło również 74 lekarzy z Montrealu. Wszyscy pacjenci byli normalnie leczeni, jednak niektórym przepisano wykonywanie określonej liczby kroków dziennie. Otrzymali krokomierz.

Po upływie roku porównano wyniki. Przedstawiciele grupy, której przepisano chodzenie, robili każdego dnia o 1200 więcej kroków. Pacjenci cierpiący na cukrzycę typu 2. mieli poziom glukozy, zmniejszona była również insulinoporność.

Autorzy eksperymentu podkreślają, że zalecenie chodzenia musi być połączone z leczeniem. Przypominają też, że powinno się robić przynajmniej 10 tysięcy kroków dziennie, aby pojawiły się korzyści zdrowotne. Natomiast minimalna liczba to 5 tysięcy. Ci, którzy robią mniej kroków, ryzykują zachorowanie  cukrzycę i nadciśnienie.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj