Regularny seks zwiększa zadowolenie ze związku

domena publiczna

Po odbyciu stosunku seksualnego jeszcze przez dwa dni ludzie odczuwają satysfakcję seksualną. Ma to pozytywny wpływ na przywiązanie do partnera i ogólne zadowolenie ze związku — donoszą amerykańscy psychologowie.

Uczeni przebadali dane pochodzące z dwóch serii badań. W jednej grupie było 96 par, w drugiej 118. W obu przypadkach byli to nowożeńcy. Badanie trwało dwa tygodnie. Co wieczór zarówno mąż, jak i żona osobno notowali, czy uprawiali seks z partnerem/partnerką. Bez względu na to, czy do stosunku doszło, oceniali stopień seksualnej satysfakcji, szczęścia oraz zadowolenia z partnera i związku w tym dniu.

Okazało się, że w ciągu 2 tygodni ochotnicy przeciętnie uprawiali seks 4 razy. Satysfakcja seksualna utrzymywała się przez 48 godzin od stosunku. Nie miały przy tym znaczenia wiek i płeć. U osób uprawiających seks regularnie satysfakcja ze związku była wyższa, a po upływie kilku miesięcy spadki były dużo mniej gwałtowne. Uczeni podkreślają, że w obu grupach uzyskano bardzo podobne wyniki, co przemawia za istnieniem „seksualnego efektu halo”.

Źródło: Kopalnia Wiedzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj