Krzysztof Bosak: Pomimo wewnętrznych perturbacji rząd Zjednoczonej Prawicy nadal będzie trwał

fot: youtube

Powstanie Partii Republikańskiej zdaniem komentatatorów politycznych ma doprowadzić do podpisania porozumienia ze Zjednoczoną Prawicą. Wówczas założyciel Adam Bielan i Jarosław Gowin – były jego szef – będą musieli zadeklarować współpracę.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka nowa partia będzie substytutem Porozumienia Jarosława Gowina w obozie rządzącym a samego Gowina PIS będzie marginalizować. Polityk uważa, że teraz każdy z liderów musi uważać na przeciągnięcie struny, bowiem w niczyim interesie nie jest opuszczanie obozu rządzącego. Gdyby tak się stało, będą duże zmiany na scenie politycznej oraz wcześniejsze wybory.

Poseł Bosak uważa, że pomimo wewnętrznych perturbacji rząd Zjednoczonej Prawicy nadal będzie trwał.

Jarosław Gowin jest postrzegany przez Jarosława Kaczyńskiego jako polityk, który sprawia zbyt dużo problemów, w związku z czym dla polityków w jego typie zgromadzoych w Porozumieniu utworzona nowa partia, po to, by docelowo Jarosława Gowina marginalizować.

Mamy do czynienia z autentyczną rywalizacją, a nie przeciąganiem struny. Muszą jednak zachować balans, zwłaszcza posłowie Gowina. Mówi się, że Gowin został z sześcioma lojalnymi posłami, czyli połowę mu zabrano.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ