Płyty grzewcze do zabudowy – jakie wybrać?

Zabudowa kuchni umożliwia uzyskanie efektu spójnej całości, ujednolicając aranżację i nadając pomieszczeniu wygląd harmonicznej całości. W taki rodzaj wystroju doskonale wpasowują się płyty do zabudowy. Podjęcie decyzji o zabudowie kuchni oznacza, iż musimy zrezygnować z tradycyjnej kuchenki gazowej z piekarnikiem, a jedynym naszym problemem w tej sytuacji jest rodzaj płyty, którą postanowiliśmy wybrać. Zarówno płyty ceramiczne, jak i płyty gazowe czy płyty indukcyjne mają swoje wady i zalety, więc podjęcie decyzji z pewnością nie będzie łatwe.

Wykonanie płyty grzewczej ceramiczne – szybkość i elegancja

Płyty ceramiczne do zabudowy cechuje dokładne wykonanie i bardzo szybki czas reakcji. Z tej płyty grzewczej zadowoleni będą szczególnie członkowie dużych rodzin – zasilanie płyty grzewczej dotykowe oraz możliwość łączenia płyt grzewczych umożliwia zastosowanie dużych naczyń, w których przygotować można większa ilość potraw. Płyta ceramiczna nagrzewa się jedynie w miejscu, w którym umieszczamy naczynia, cała reszta płyty grzewczej pozostaje zimna. Powierzchnię, na której przygotowujemy potraw stanowi szkło ceramiczne, które jest odporne na wysokie temperatury a zarazem bardzo łatwe do czyszczenia. Zastosowana do wykonania tej płyty grzewczej bezramkowa konstrukcja nadaje jej nowoczesnego, futurystycznego wyglądu.

Płyta indukcyjna – nowoczesna technologia

Zastąpienie przyłącza gazowego prądem elektrycznym spowodowało szybki wzrost popularności płyty grzewczej, w której źródłem ciepła jest energia, wyzwolona dzięki zjawisku indukcji. Płyty do zabudowy, wykorzystujące to zjawisko potrzebują specjalnych garnków do gotowania, w zamian za to oferują całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Po zakończeniu używania płyty grzewczej temperatura powierzchni opada, jedynie w niektórych miejscach utrzymuje się nieco wyższa temperatura, o czym informuje wskaźnik ciepła resztkowego. Płyty indukcyjne do zabudowy pojawiają się w coraz większej ilości kuchni, ze względu na bardzo łatwe sterowanie płyty grzewczej oraz wykorzystane na powierzchni płyty grzewczej szklane tafle, zapewniające łatwość w czyszczeniu.

Płyta gazowa – tradycyjne rozwiązanie w nowym wydaniu

Płyty grzewcze mogą także wykorzystywać do podgrzania potraw tradycyjne rozwiązanie, czyli zasilanie gazem. Sterowanie płyty grzewczej jest niemal identyczne, jak w przypadku klasycznych kuchenek, jednak przyciski i pokrętła z reguły znajdują się nie z boku, ale na górze. Płyty gazowe do zabudowy kupuje bardzo liczne grono osób twierdzących, iż tylko gotowane na gazie nadaje przygotowywanym daniom niepowtarzalny smak. Płyta do zabudowy umożliwia fanom tradycji wykorzystanie takiej płyty grzewczej do nowoczesnych aranżacji i odczuwanie satysfakcji z gotowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj