Wrocław: Będzie Kolej Aglomeracyjna

Koleje Dolnośląskie S.A

Dolnośląscy radni mądrzejsi od radnych miejskich. Kolej Aglomeracyjna powstanie. Sejmik przyjął w tej sprawie uchwałę przez aklamację. Projekt uchwały przygotowało stowarzyszenie Akcja Miasto. Wcześniej został odrzucony przez Radę Miasta, ale tylko przez kluby związane z prezydentem Jackiem Sutrykiem.

Akcja Miasto cieszy się z wyniku głosowania. To porozumienie ponad podziałami, mówią aktywiści i przypominają, że pod ich projektem podpisało się 1300 osób, i jest to pierwsza w historii Dolnego Śląska obywatelska uchwała w sprawie kolei aglomeracyjnej. Liczą, że Marszałek Cezary Przybylski zostanie liderem rozmów z wszystkimi samorządami, również z włodarzem Wrocławia.

Z kolei sam Marszałek przyznaje, że radni wyszli naprzeciw oczekiwaniom wielu samorządów i środowisk obywatelskich.

Dolnoślązacy, w tym wrocławianie, coraz chętniej wybierają kolej, zarówno podróżując po regionie, jak i poruszając się w granicach administracyjnych jego stolicy. Dlatego rozwój i rozbudowa systemu połączeń w ramach Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej jest wzywaniem i szansą, którą samorządy powinny wykorzystać. Mam nadzieję, że do organizacji tego przedsięwzięcia zaangażują się wszystkie zainteresowane jego funkcjonowaniem samorządy.

Źródło: Akcja Miasto

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ