Wrocław: bez maseczki nie można podróżować. Kontrole w miejskiej komunikacji

(GRAD), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Maseczki powinni nosić wszyscy, zwłaszcza w miejsach publicznych. Doradca premiera prof. Krzysztof Simon uczula na dobrostan ludzi najbardziej zagrożonych zachorowaniem. Zasłonięcie nosa i ust jest skuteczną ochroną przed zakażeniem i godną naśladowania postawą obywatelską, słyszą na co dzień pasażerowie w autobusach i tramwajach.

Osoby wrażliwe, przerażone pandemią żądają kontroli służb mundurowych i karania ludzi nie noszących masek w miejsach publicznych, przede wszystkim w komunikacji miejskiej, sklepach i na ulicach.
Policjanci z Komendy Miejskiej kontrolują przestrzeganie przepisów w dużych skupiskach ludzkich. Przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Apelują o zachowanie dystansu społecznego przypominają o współodpowiedzialności i samodyscyplinie.

Profesor Simon a za nim wszystkie osoby, które chcą respektować zalecenia rządu przypominają o trwającej akcji: twoja maseczka chroni innych.

Wyrazem naszej solidarności i współczesnego XXI-wiecznego patriotyzmu, jest noszenie maseczek. Wirus nie przenosi się od komara, muszki, motylka, tylko z człowieka na człowieka. Jeśli o to nie zadbamy, będzie kompletna katastrofa. Każda akcja jest słuszna, która przekona tych dziwnych ludzi, lekceważących asady.

Prezes MPK Krzysztof Balawejder zobowiązał swoich pracowników do informowania policji o przypadkach niestosowania się do przepisów.

Osoby niestosujące się do rozporządzenia Ministra Zdrowia ryzykują otrzymaniem mandatu. Kierowca i motorniczy ma także prawo zatrzymać pojazd i żądać od pasażera bez maseczki jego opuszczenia.

źródło: mpk.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ