Aukcje WOŚP: licytuj… ban u Jacka Sutryka!

Wielka Orkiestra Świętej Pomocy gra już w najbliższą niedzielę, ale można już licytować przez internet przedmioty, które wesprą 30. Finał. Wśród nich znalazł się jeden, bardzo nietypowy przedmiot – to ban od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. W formie kubka do kawy.

Na aukcję WOŚP kubek wystawili podcasterzy – Przyjaciele Kota Wrocka: Marcin Nieroda i Andrzej Padniewski. Autorzy tych internetowych audycji o Wrocławiu w wielu odcinkach rozmawiali o świadomym odcinaniu mieszkańców od informacji przez Jacka Sutryka, który blokuje ich w swoich mediach społecznościowych.

– Urząd mówi, że to prywatny fanpage Jacka Sutryka, ale ten sam urząd mówi, że prowadzą go urzędnicy i jeszcze jakiś czas temu był promowany za publiczne pieniądze – mówi Andrzej Padniewski, jeden z autorów audycji. – Na fanpage’u znajdziemy urzędowy adres mailowy, więc mówienie o tym, że jest to profil prywatny, jest dość śmieszne. A my lubimy śmiech, więc do zabawy z urzędnikami dołączyliśmy – dodaje.

W ramach tej zabawy wystawili na aukcję kubek z zrzutem ekranu, który widzą zablokowani przez prezydenta Jacka Sutryka użytkownicy. Dowcip szybko podłapali fani podcastu, którzy licznie dołączyli do aukcji.
Na daną chwilę, by nabyć kubek, trzeba wydać ponad 320 zł – a licytacja dopiero co ruszyła.

Podcast to forma radiowej audycji dostępnej w internecie. Taka forma przekazu informacji się bardzo popularna w czasach pandemii, również w Polsce. Podcast Przyjaciele Kota Wrocka został uznany 3. najlepszym podcastem w kraju (w kategorii Debiutanci i Pasjonaci) podczas zeszłorocznej gali Podcast Roku, Konkurs im. redaktora Janusza Majki, gdzie jury przyznało nagrodę m.in. “za dbałość o świadomość obywatelską, za lekko komediową formułę poprzez teatralne zderzenie kpiny z kontrofensywą urzędniczej powagi. Bez spiny i mediowej sztampy.”

Podcastu Przyjaciele Kota Wrocka można słuchać na platformach Spotify, Google Podcasts czy Apple Podcasts, czy też na Youtube. Nowe odcinki ukazują się co dwa tygodnie.
Kubek z banem od prezydenta Jacka Sutryka jest dostępny do licytacji do 3 lutego. Całość zebranej kwoty zostanie przekazana na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj