PGE uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zaangażowała się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku PGE została mecenasem biegu „Tropem Wilczym oraz projektu „Niezłomni i Nieugięci” – upamiętniającego bohaterów podziemia antykomunistycznego.

Projekt „Tropem Wilczym” to największy bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 6 marca w ponad 300 miastach na terenie całej Polski. W biegach m.in. w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Zamościu, Białymstoku czy Gryfinie wezmą udział pracownicy Grupy PGE. W tegoroczną 10. edycję po raz pierwszy włączą się także uczniowie z 630 placówek edukacyjnych z całej Polski, startując w biegu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającego 1 marca.

Spółki z Grupy Kapitałowej PGE wsparły finansowo realizację biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Toruniu, Zgorzelcu, Rzeszowie oraz Haczowie. Spółka PGE GiEK objęła także patronatem pierwszy Bieg Tropem Wilczym w Gryfinie. Dodatkowo w miasteczkach biegowych w Warszawie i w Rzeszowie, PGE zaprasza do specjalnie przygotowanej strefy PGE, gdzie czekają atrakcje dla uczestników.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, PGE została również Ogólnopolskim Partnerem Projektu „Niezłomni i Nieugięci”, w ramach którego powstała multimedialna prezentacja, poświęcona pamięci bohaterów podziemia antykomunistycznego w latach 1944-1956. W ramach projektu dostępna jest interaktywna podróż ścieżkami życia bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego – Witolda Pileckiego ps. „Druh”, Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, jak również lekcja historii z udziałem młodzieży licealnej, podcast wideo o Żołnierzach Wyklętych oraz mapa pamięci miejsc związanych z historią Żołnierzy Wyklętych. Prezentacja dostępna jest na portalu NaszaHistoria.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj