Wakacje nad Bałtykiem – co wybrać Mielno czy Władysławowo?

Nocleg w Mielnie – popularny kurort i stolica morsowania

Poza sezonem Mielno to spokojna miejscowość, zamieszkiwana przez niespełna 3000 osób. Latem zamienia się jednak w gwarne letnisko, do którego można bez trudu dotrzeć różnymi środkami transportu. Pociągi zatrzymują się na tutejszej stacji kolejowej Mielno Koszalińskie. Do Mielna łatwo dotrzeć także autobusami PKS i dalekobieżnymi połączeniami, które obsługują prywatni przewoźnicy. Własnym samochodem możesz wygodnie dojechać do Mielna z każdego zakątka Polski, kierując się na oddalony o 12 km Koszalin.

Mielno to typowe letnisko, w którym najlepiej czują się miłośnicy kąpieli słonecznych i pływania w Bałtyku. Na plaży działają dwa strzeżone kąpieliska. Główne wejście na plażę w Mielnie znajduje się blisko centrum, można do niego dojść przepiękną Promenadą Przyjaźni. Tuż przy głównym zejściu na plażę stoi Pomnik Morsa, który wskazuje, że Mielno jest ulubionym miejscem do morsowania. Od 2004 roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Zlot Morsów.

Co jeszcze warto zobaczyć, jeśli zdecydujesz się zarezerwować pewne noclegi w Mielnie na e-wczasy.pl? Ogromną atrakcją jest przybrzeżne jezioro Jamno, po którym można pływać statkiem wycieczkowym „Mila”. W najcieplejszych momentach dnia warto zrobić sobie odpoczynek od plażowania, aby poznać najbliższe okolice kąpielisk. Ciekawym miejscem jest rybacka dzielnica Unieście, w której działa port rybacki, a na plaży można dostrzec kutry.

Mielno to również świetne miejsce dla aktywnych i spragnionych poznania regionu. Przez Mielno biegną liczne szlaki piesze i rowerowe, a w okolicy jest co zwiedzać. 12 km dzieli Mielno od Gąsek, w których na miłośników latarni czeka XIX-wieczna bliza o wysokości 50 m. Z kolei około 10 km od Mielna leży Sarbinowo z jedną z najpiękniejszych nadmorskich promenad w Polsce.

Rodziny z dziećmi i dorośli, którzy uwielbiają bawić się równie dobrze jak w dzieciństwie, chętnie spędzają czas w kilkuhekatrowym Labiryntowym Polu. Warto też odwiedzić oddalone o około 8 km niewielkie Chłopy, aby zobaczyć typową zabudowę XIX-wiecznej wioski rybackiej.

Wybierz sprawdzone noclegi w Mielnie na e-wczasy.pl

Nocleg we Władysławowie – sportowej stolicy Polski

Władysławowo położone jest pomiędzy Chłapowem na zachodzie a Półwyspem Helskim na wschodzie. Jeżeli wybierzesz je na miejsce tegorocznych wakacji w Polsce nad morzem, możesz liczyć na dogodny dojazd do Władysławowa pociągiem lub autobusem PKS. Z wielu odległych zakątków Polski do Władysławowa łatwo dojechać także autostradą A1, tzw. Autostradą Bursztynową, która przebiega przez środek Polski. Potem po niespełna godzinie jazdy drogą wojewódzką z Trójmiasta będziesz u celu.

Jednym z najbardziej znanych symboli Władysławowa jest jedyna w naszym kraju Aleja Gwiazd Sportu. W Alei, która powstała w 2000 roku, co roku pojawiają się kolejne mosiężne gwiazdy z nazwiskami najwybitniejszych sportowców, takich jak Irena Szewińska i Hubert Wagner. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa – kilkaset metrów dalej mieści się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Co jeszcze warto zobaczyć, gdy zdecydujesz się na nocleg we Władysławowie? Jeśli interesuje Cię codzienność tutejszych mieszkańców, koniecznie wybierz się spacerem do portu, który jest największym portem rybackim w Polsce. Port otoczony jest dwoma falochronami, a zachodni w oczach turystów odgrywa rolę falochronu.

Warto zajrzeć również do tzw. Hallerówki, czyli międzywojennej willi, w której wypoczywał generał Józef Haller. Willa sąsiaduje z Muzeum Przyrodniczym. A może uwielbiasz patrzeć na miejsce wypoczynku z lotu ptaka? W takim razie wybierz się do Domu Rybaka, który dzisiaj odgrywa rolę ratusza. Wieża w Domu Rybaka pełni funkcję platformy widokowej, a we wnętrzach budynku warto obejrzeć wystawę kaszubskiego rękodzieła. Nie sposób zapomnieć też o plaży. Na wybrzeżu działa pięć kąpielisk, a dzieci chętnie korzystają ze zjeżdżalni.

Wybierając nocleg we Władysławowie, zawsze szukaj sprawdzonych miejsc, np. w serwisie e-wczasy.pl. Tym bardziej że Władysławowo to wspaniała baza wypadowa do poznawania najbliższych okolic. Plaża na cyplu, latarnia morska i fokarium w Helu, zabytkowe chaty rybackie i przystań jachtowa w Jastarni czy plaża nad Zatoką Pucką i szkółki surfingowe w Chałupach – tutaj nie sposób się nudzić! Możesz wybrać się też do Rozewia i Jastrzębskiej Góry, aby podziwiać tamtejsze klify oraz latarnię morską i Muzeum Latarnictwa Morskiego blisko Przylądka Rozewie, czyli najdalej na północ wysuniętego zakątka Polski.

Zapraszamy nad Bałtyk! W Mielnie i Władysławowie spędzisz niezapomniane wakacje pełne przygód!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj