Na czym polega ubezpieczenie Car Assistance?

Co to jest ubezpieczenie Car Assistance?

Ubezpieczenie Car Assistance powstało po to, aby pomagać osobom, które mają problemy z samochodem lub uczestniczyły w wypadku podczas swojej zagranicznej podróży. Zazwyczaj polisa ta obejmuje auta osobowe, które zostały zarejestrowane na terenie Polski i mogą przewozić maksymalnie do 9 osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba na własną rękę szukać pomocy drogowej w przypadku awarii pojazdu podczas wakacyjnego wyjazdu. Coraz częściej decydujemy się na podróże do Chorwacji, Włoch, Grecji, Austrii czy Francji prywatnymi samochodami, dlatego też ubezpieczenie Car Assistance jest tak chętnie wybierane przez szerokie grono kierowców.

W jakich sytuacjach chroni Car Assistance w podróży?

Zakres ochrony w poszczególnych polisach Car Assistance może być różny. Jednak zazwyczaj dobre oferty tego typu ubezpieczenia gwarantują pomoc w dwóch ogólnych sytuacjach – unieruchomienia auta oraz wypadku.

W pierwszej z wymienionych sytuacji chodzi zazwyczaj o takie zdarzenia, jak np.: przebicie opony, rozładowanie lub uszkodzenie akumulatora, zepsucie się stacyjki, zniszczenie przedniej szyby, blokada samochodu z powodu awarii alarmu czy brak paliwa. Są to trudne do przewidzenia komplikacje, często zupełnie niezależne od kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu.

W drugiej z wymienionych sytuacji – wypadkach – mowa o zdarzeniach, które zwykle prowadzą do uszkodzenia samochodu, czyli np.: stłuczki z innym pojazdem, potrąceniu człowieka lub zwierzęcia, wypadnięcia z drogi, przewrócenia auta, zakopania się w śniegu itp.

Jakie zalety ma polisa Car Assistance?

Dobre samochodowe assistance w podróży (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/carassistance/) to najlepszy przyjaciel każdego kierowcy podczas zagranicznych wyjazdów. Dzięki takiemu rozwiązaniu przede wszystkim można zyskać pomoc profesjonalnego zespołu mechaników, którzy proste awarie są w stanie usunąć na trasie – nie trzeba szukać kilkudniowego noclegu czy decydować się na holowanie. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, ubezpieczenie zapewnia transport do wybranego warsztatu, pojazd zastępczy oraz zakwaterowanie na czas naprawy. Zyskuje się również profesjonalne wsparcie infolinii, która udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, związane z awarią podczas wakacyjnej podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj