INFLACJA? Ulokuj pieniądze w zabytkach

Inwestowanie w zabytki jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Jest ona pewna, bezpieczna ale także odporna na wszelkie wahania koniunktury gospodarczej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wcześniej Agencja Nieruchomości Rolnych od lat prowadzą sprzedaż nieruchomości zabytkowych, a w ostatnich latach cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. KOWR odział terenowy we Wrocławiu posiada unikalną na skalę całego kraju ofertę zespołów pałacowych i dworskich. Jest ona systematycznie publikowana z myślą o inwestorach, którzy chcą przekształcić obiekty historyczne w nowoczesne projekty inwestycyjne z zachowaniem ich zabytkowego charakteru oraz wartości historycznej i kulturowej.

KOWR oferuje obiekty posiadające uregulowany status prawny, położone w bliskim sąsiedztwie miast, dworców kolejowych lub lotnisk.

Dodatkowym atutem podnoszącym atrakcyjność nieruchomości są przepiękne parki, stanowiące część zabytkowych kompleksów. Unikalne walory historyczne, oryginalna architektura i niepowtarzalna atmosfera budowli to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą je zaadaptować na ekskluzywne obiekty o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym. Mogą to być stylowe pensjonaty i hotele, nowoczesne centra szkoleniowo-konferencyjne czy ośrodki spa, a dla niektórych nabywców taki pałac lub dworek może być po prostu domem mieszkalnym lub rezydencją letniskową z własną stadniną koni i oczkiem wodnym.

Aby zachęcić do zakupu obiektów zabytkowych, KOWR oferuje 50% obniżkę ceny uzyskanej na przetargu. Zaoszczędzone środki finansowe można przeznaczyć na renowację nabytej nieruchomości. Bonifikata przyznawana jest tym nabywcom, którzy zobowiążą się do wykonania prac renowacyjnych obiektów zabytkowych w wyznaczonym terminie oraz w uzgodnieniu i pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Obiekty zabytkowe można nabyć w drodze przetargów nieograniczonych.
Szczegółowe informacje dotyczące przetargów dostępne są na stronie internetowej.

www.kowr.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj