PGE rozpoczęła współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna aktywną współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczyste otwarcie Centrum miało miejsce w środę, 26 października. PGE jest członkiem konsorcjum naukowego realizującego projekt MCB UKSW od 2019 roku.

Głównym celem nawiązanej współpracy jest realizacja działań w zakresie analiz zasobów danych operacyjnych dla potrzeb prognostycznych, diagnostycznych i decyzyjnych, dotyczących stabilizacji sieci, z wykorzystaniem zaawansowanych metod inteligentnej algorytmiki i technik wizualizacji komputerowej.

Nasza współpraca z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obejmie m.in. testowanie kluczowych systemów korporacyjnych używanych w Grupie PGE, w tym systemu zakupowego, prowadzenie warsztatów i ćwiczeń  z  zakresu cyberbezpieczeństwa, w szczególności rozwijanie kompetencji dotyczących ochrony przed zagrożeniami, wykrywania i reagowania na incydenty oraz zarządzania cyberbezpieczeństwem, jak również wynajem specjalistycznej infrastruktury pod testy wydajnościowe systemów branżowych na potrzeby segmentu dystrybucji. Poza obszarem IT, będziemy także realizować przedsięwzięcia z zakresu energetyki odnawialnej i gospodarki obiegu zamkniętego, obejmujące m.in. recykling łopat turbin wiatrowych. Działania te wpisują się w założenia naszej strategii biznesowej i są jednym z przykładów innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez Grupę PGE .

Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

 

Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to ośrodek badawczy w dziedzinie nauk cyfrowych, którego zadaniem jest tworzenie i wprowadzenie nowatorskich rozwiązań technologii cyfrowych w gospodarce i realizacji zadań związanych z transformacją cyfrową. W ramach swojej działalności Centrum skupia także zespoły rozwojowe stowarzyszonych innowacyjnych firm, takich jak PGE Polska Grupa Energetyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj