Pożyczki z komornikiem – czy można dostać pożyczkę z zajęciem komorniczym?

Czy można dostać pożyczkę mając komornika?

Aby dostać pożyczkę mają egzekucję komorniczą, należy liczyć się przede wszystkim z wyższymi kosztami takiego finansowania. Istnieje wiele firm oferujących pożyczkę dla osób zadłużonych z zajęciem. Na rynku zaczęły pojawiać się nawet specjalne parabanki, które specjalizują się w pomocy takim osobom, nie tylko stacjonarnie, ale także online. Jest to duże ułatwienie, ponieważ proces weryfikacji odbywa się bez wychodzenia z domu, a wszystkie formalności załatwimy przez internet.  Należy jednak dokładnie zapoznać się z warunkami pożyczki. Możemy zostać poproszeni o poświadczenie poręczyciela, czyli osoby, która w wypadku braku spłaty przez nas pożyczki, bierze odpowiedzialność na siebie. Drugą opcją jest wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Parabanki często mogą wymagać takiego kroku, by zabezpieczyć się w razie ewentualnych problemów ze spłatą. Ważne jednak, że pożyczka z komornikiem jest możliwa. 

Jak działają pożyczki z komornikiem?

Pożyczki dla osób z komornikiem działają na podobnych zasadach co zwykłe finansowanie. Znajdując odpowiednią instytucję, która udziela pomocy osobom zadłużonym, wybieramy parametry pożyczki, takie jak: kwota i okres spłaty. Następnie, w celu weryfikacji, musimy podać swoje dane:

  • Imię i nazwisko
  • Numer pesel
  • Numer i serię dowodu osobistego
  • Datę wydania i ważności dowodu osobistego
  • Adres zameldowania i adres do korespondencji

W następnym kroku zostaniemy poproszeni o przedstawienie swojej sytuacji finansowej. Firma może wymagać informacje o rodzajach dochodu, o ewentualnych kosztach miesięcznych jakie ponosimy z tytułu utrzymania i rat innych zobowiązań. W przypadku osób z komornikiem, firmy pożyczkowe często wymagają zaświadczenia o dochodach. Jest to ważna informacja ze względu na poświadczenie, że dłużnik otrzymuje dochody, które pozwolą mu spłacać zobowiązanie. Ostatnim krokiem jest weryfikacja wniosku przez firmę. Parabanki zwykle, zwłaszcza jeśli oferują pomoc finansową dla osób z komornikiem, nie sprawdzają wiarygodności klientów w bazach dłużników. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze mogą trafić na konto pożyczkobiorcy, jednak oferowanym i polecanym sposobem na wypłatę środków jest przekaz pocztowy bądź czek GIRO. Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze możemy odebrać osobiście w punkcie pocztowym, bez obaw, że zostaną przejęte z konta, w drodze egzekucji. Raty pożyczki są uzależnione od okresu spłaty. Warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową, by uniknąć dodatkowych obciążeń. Warto więc wybierać wyższy okres spłaty, zmniejszając tym samym wysokość miesięcznej raty.

Gdzie szukać pożyczek z komornikiem?

Na pomoc przychodzą strony internetowe, które oferują rankingi pożyczek dla osób z problemami finansowymi. Z naszej strony polecamy Meritum Bank i ich ranking pożyczek z komornikiem: https://meritumbank.pl/pozyczki-z-komornikiem/

Znaleźć tam można dokładny opis firmy pożyczkowej, maksymalną wysokość pożyczki i okres spłaty, RRSO, a także czas oczekiwania na decyzję i pożyczkę. Strony mogą przeprowadzić także symulację pożyczkową, określając jaka mniej więcej rata będzie dla nas odpowiednia. Warto skorzystać z porównywarek pożyczkowych- wybierają one najkorzystniejszą ofertę pożyczki. Dostępne są też strony, w których wystarczy wpisać interesującą nas kwotę, podać dane, a system automatycznie wybierze dla nas oferty.

Osoby z zajęciem komorniczym, szukający pożyczki dopasowanej dla siebie, powinny szczególnie zwracać uwagę, by wysokość miesięcznej raty nie była zbyt wygórowana. Dzięki temu nie będą one popadać w spiralę zadłużenia. Egzekucja komornicza to z pewnością jedno z bardziej bolesnych doświadczeń, jednak przy odpowiednim działaniu, szybko można się z nim uporać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj