Czym jest i jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Każdy z nas codziennie myje zęby – odpowiednia higiena jamy ustnej ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia oraz lepszego samopoczucia. W większości przypadków używamy szczoteczek manualnych, ale coraz częściej sięgamy po o wiele bardziej efektywne szczoteczki elektryczne. Obecnie jednak to nie szczoteczka elektryczna święci tryumfy na rynku. Hitem są tutaj zdecydowanie szczoteczki soniczne, które są tak naprawdę najnowszymi wersjami szczoteczek elektrycznych. Szczoteczki soniczne, jak sama nazwa wskazuje, czyszczą nasze zęby przy pomocy fal dźwiękowych, które wprawiają także w ruch włókna szczoteczki. Tym samym o wiele łatwiej jest nam się pozbyć płytki nazębnej oraz resztek pokarmów i bakterii, które gromadzą się na powierzchni zębów. Nabycie dobrej jakości szczoteczki sonicznej nie powinno być większym problemem – wystarczy tylko dobrze jej poszukać.

Szczoteczki soniczne – jak działa szczoteczka soniczna?

Planując zakup szczoteczki sonicznej, najpierw powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: czym jest szczoteczka soniczna? Szczoteczkę soniczną wynalazł w 1987 roku amerykański naukowiec Robert Bock. Był to efekt wieloletnich prac nad potencjalnym udoskonaleniem elektrycznej szczoteczki do zębów. Ciekawostką jest tutaj fakt, że elektryczna szczoteczka do zębów została wynaleziona już w 1939 roku. Podczas pracy szczoteczki sonicznej, znajdujący się w jej główce maleńki generator fal dźwiękowych, wytwarza fale o natężeniu większym niż 260 Mhz. Fale wytwarzane przez nasze urządzenie do mycia zębów skutecznie niszczą bakterie, osadzające się codziennie na ich powierzchni. Włosie w nowoczesnych szczoteczkach Oral-B może się poruszać z prędkością nawet do sześćdziesięciu tysięcy ruchów na minutę. Takich wyników nie jest w stanie osiągnąć zwykła szczoteczka elektryczna. Dodatkowo podczas czyszczenia zębów szczoteczką soniczną dochodzi do zjawiska kawitacji, w wyniku którego bakterie oraz płytkę nazębną usuwają mikrobąbelki, powstające z mieszaniny naszej śliny oraz pasty do zębów. Jeśli więc chcemy zapewnić sobie higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie, to warto zainwestować w szczoteczkę soniczną Oral-B już dziś.

Zakup szczoteczki sonicznej ma sens – szczoteczka soniczna Oral-B w Twojej łazience

Szczoteczki soniczne, wykorzystujące fale dźwiękowe do codziennej pielęgnacji naszej jamy ustnej, są więc tym urządzeniem, na które warto postawić jak najszybciej. Wysokiej jakości soniczna szczoteczka Oral-B może być także wspaniałym prezentem gwiazdkowym czy też urodzinowym dla naszych najbliższych. Warto tutaj podkreślić, że używanie szczoteczek sonicznych jest w pełni bezpieczne dla naszych dziąseł oraz zębów. Na stronie sprzedażowej: www.oralb.pl znajdziemy wiele modeli tego typu szczoteczek, dzięki którym nasze zęby będą tak czyste jak nigdy dotąd. Gdy nauczymy się myć zęby szczoteczką soniczną, bez żadnego problemu rozstaniemy się ze szczoteczką elektryczną czy też szczoteczką manualną. Możemy więc tutaj z powodzeniem sięgnąć np. po szczoteczki Oral-B z serii iO, wykorzystujące nowoczesną technologię magnetyczną iO, a także zaawansowaną sztuczną inteligencję. Niektóre modele tych szczoteczek są w stanie, poprzez główkę szczoteczki sonicznej, monitorować cały proces czyszczenia zębów w 3D. Tym samym szczoteczka na bieżąco będzie nam sygnalizować, co należy zmienić w myciu zębów, aby stało się ono jeszcze bardziej efektywne. Dbanie o higienę w jamie ustnej przy szczoteczkach sonicznych staje się więc o wiele prostsze oraz przynosi wspaniałe rezultaty. To z kolei będzie miało na pewno wpływ na lepszy stan naszego uzębienia – warto o tym pamiętać.

Warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną z odpowiednią końcówką do mycia zębów już dziś

Jak więc widzimy szczoteczka manualna do higieny jamy ustnej jest już przeżytkiem, który z powodzeniem zastąpi solidna szczoteczka soniczna do zębów Oral-B. Na pytanie: ile kosztuje szczoteczka soniczna, odpowiedź jest prosta – nie jest to najtańszy produkt na rynku, ale z pewnością warto ją nabyć. Szczoteczka soniczna będzie konkretną inwestycją we własne zdrowie, która z pewnością szybko nam się zwróci. Zaobserwujemy to podczas regularnych wizyt u stomatologa, który nie będzie musiał się borykać np. z płytką nazębną, a ilość potencjalnych ubytków w uzębieniu na pewno ulegnie znaczącemu zmniejszeniu. Szczoteczki soniczne od wyżej wymienionego producenta posiadają wymienne końcówki do mycia zębów, dzięki którym będziemy mogli uzyskać określony efekt, na jakim nam zależy. Dobrze dobrana końcówka pomoże nam lepszym usuwaniu płytki nazębnej albo w uzyskaniu efektu wybielającego. W przypadku serii iO możemy sięgnąć po końcówki: Ultimate Clean, Radian White albo Gentle Clean. Tym samym nasza soniczna szczoteczka przeznaczona do codziennej higieny jamy ustnej sprawi, że nasze uzębienie będzie się prezentować o wiele lepiej. Choroby zębów oraz przyzębia mogą mieć opłakane skutki. Korzystanie ze szczoteczek sonicznych to profilaktyka z najwyższej półki – im szybciej je nabędziemy, tym lepiej dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj