Muzealne wystawy prac plastycznych w ramach konkursu Fundacji PGE „Spotkania ze sztuką”

Na stronach www Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Lublinie dostępne są wystawy prac malarskich laureatów konkursu plastycznego „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE.

Na ekspozycję online składa się 90 zwycięskich prac plastycznych, po 30 na stronie każdego z trzech Muzeów.

„Wystawy online zwycięskich prac to jedna z nagród w ramach zorganizowanego przez nas konkursu „Spotkania ze Sztuką”. Prezentowane prace to interpretacje wybranych obrazów dzieł polskich malarzy, znajdujących się w tych trzech Muzeach Narodowych, wykonane różnymi technikami, przy użyciu farb, kredek, ołówków, flamastrów, czy węgla. Uczniowie wykorzystali dzieła Olgi Boznańskiej, Józefa Chełmońskiego, Jana Matejki, Wojciecha Kossaka, Józefa Mehoffera, Stanisława Wyspiańskiego, Tamary Łempickiej i wielu innych. Wystawy tych prac to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby zapoznać się z dziełami wybitnych polskich malarzy oczami najmłodszych”.

Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

 

Nagrodą w konkursie przygotowanym przez Fundację PGE były wycieczki do Muzeum Narodowego w Warszawie, Lublinie lub Krakowie, uczestnictwo w lekcji muzealnej, bony do wykorzystania w sieci Empik dla autorów zwycięskich prac oraz udostępnienie zwycięskich prac w ramach wystaw w Muzeach.

Lekcje dla szkół w Muzeach w ramach konkursu „Spotkania ze sztuką” rozpoczęły się 23 listopada br. Do końca grudnia 2022 roku odbyły się 34 lekcje: 29 w Muzeum Narodowym w Warszawie i 5 w Muzeum Narodowym w Lublinie. Kolejne lekcje, których w sumie ma się odbyć 90, będą kontynuowane w bieżącym roku.

Wystawy prac plastycznych przygotowanych przez uczniów dostępne są na stronach trzech muzeów wspieranych przez PGE:

Muzeum Narodowe w Warszawie:

https://www.mnw.art.pl/aktualnosci/spotkania-ze-sztuka-rozstrzygniecie-konkursu-plastycznego-pge,820.html

 

Muzeum Narodowe w Krakowie:

https://mnk.pl/fotogalerie/rozstrzygniecie-konkursu-pge-spotkania-ze-sztuka

 

Muzeum Narodowe w Lublinie:

https://zamek-lublin.pl/spotkania-ze-sztuka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj