Jak wybrać wygodne łóżko z materacem? Te parametry są najważniejsze!

Łóżko z materacem to najważniejszy element każdej sypialni. Jak je wybrać? Nie warto robić tego pochopnie. Zobacz, na co należy zwrócić wtedy uwagę, by dobrze wysypiać się każdego dnia!

Rodzaje łóżek – zwykłe czy kontynentalne?

Przy wyborze łóżka najlepiej rozpocząć od określenia jego rodzaju. Czy wybrać łóżko zwykłe, a może kontynentalne?

Łóżko zwykłe to takie, które posiada ramę oraz leże ze stelażem. Łóżka tego typu są zazwyczaj tańsze niż łóżka kontynentalne, ponieważ nie posiadają dodatkowych elementów, takich jak dodatkowe materace czy oparcie. Zwykle wykonane są z drewna lub metalu. Łóżka zwykłe są dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie prostotę i funkcjonalność.

Łóżko kontynentalne to takie, które posiada jedno leże albo dwie podzielone na części leża oraz boks ze sprężynami i oparcie. Na sprężynowym boksie układa się materac, a na nim dodatkowo można zastosować jeszcze jeden materac cienki, tak zwany topper. Łóżka kontynentalne są bardziej rozbudowane i zazwyczaj droższe od łóżek zwykłych. Takie łóżka często są też tapicerowane. Są dobrym wyborem dla osób, które potrzebują większego komfortu ze względu na możliwość wykorzystania kilku materaców.

Jakie typy materaców wyróżniamy?

Gdy wybieramy łóżko z materacem – https://birdmeble.pl/lozka/lozko-tapicerowane-z-materacem-160×200-star duże znaczenie ma typ materaca. Jaki będzie najlepszy?

Istnieje kilka głównych typów materaców, które różnią się od siebie rodzajem wypełnienia:

  • Materace sprężynowe – są to materace ze sprężynami bonellowymi lub kieszeniowymi. Sprężyny bonellowe są tańsze, ale mniej trwałe i mniej elastyczne od sprężyn kieszeniowych. Materace kieszeniowe mają sprężyny umieszczone w kieszonkach, więc każda z nich pracuje osobno, co przekłada się na ich lepszą elastyczność. Materace sprężynowe są dobrym wyborem dla osób o średniej wadze i preferujących twardsze podłoże.

  • Materace piankowe – są to materace wypełnione pianką poliuretanową różnych typów. Zwykła pianka poliuretanowa jest mniej trwała, natomiast pianka wysokoelastyczna jest bardziej komfortowa i wytrzymalsza. Za najwygodniejsze uznaje się materace VISCO, z pianki termoelastycznej, która jest miękka w dotyku. Materace piankowe są dobrym wyborem dla osób o różnej wadze i preferujących miękkie podłoże.

  • Materace lateksowe – wykonane są z pianki naturalnej otrzymywanej z mleka kauczukowego albo z syntetycznego odpowiednika lateksu. Dostępne są też materace hybrydowe z lateksu mieszanego. Materace lateksowe są elastyczne, trwałe i odporne na rozwój bakterii i grzybów. Dodatkowo są one chłodne w dotyku, więc mogą być dobrym zakupem dla osób, którym w łóżko często jest gorąco.

  • Materace kokosowe – są to materace wypełnione włóknami kokosowymi, najczęściej w formie lateksowanej maty kokosowej. Materace kokosowe są twarde, trwałe i wytrzymałe. Są dobrym wyborem dla osób preferujących twarde podłoże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj