Tenis – od podstaw do zaawansowanych technik

Im dziecko wcześniej rozpocznie treningi, tym lepiej…

Taka zasada obowiązuje praktycznie w każdym sporcie. Im ktoś dłużej uczy się danej dziedziny, tym ma większe szanse na zanotowanie w niej sukcesu. Oczywiście, nie każde dziecko zrobi karierę na miarę Igi Świątek, czy Huberta Hurkacza, który z kolei dobrze poczyna sobie w turniejach rangi ATP. Jeśli jednak zapiszesz odpowiednio wcześnie dziecko na treningi, to możesz liczyć na to, że w przyszłości znane portale, będą tworzyć wiadomości sportowe o sukcesach właśnie Twojej pociechy. Co ważne, w Polsce jest coraz więcej szkół tenisowych. Dodatkowo można znaleźć indywidualne oferty od trenerów, którzy są swego rodzaju „freelancerami”. Na zajęcia chodzą zaś dzieci, które mają nawet tylko kilka lat. Warto dodać, że nasza największa gwiazda, czyli Iga Świątek, gra w tenisa ziemnego już od szóstego roku życia. Nawet jeśli okaże się, że dziecko nie ma wielkiego talentu do tego sportu, to i tak spędzi wolny czas w sposób aktywny. A dzięki temu można zadbać o lepsze samopoczucie (w czasie treningów wydzielają się endorfiny), czy brak kłopotów z nadprogramowymi kilogramami itd.

Na początku trzeba nauczyć się odpowiednio trzymać rakietę

Niestety, to nie jest tak, że dziecko od pierwszych zajęć będzie uczyło się wszystkich zagrań. Także tych najbardziej zaawansowanych. Na samym początku trzeba w ogóle dowiedzieć się, jak prawidłowo trzymać rakietę. W czasie serwisu, czy uderzenia itp. Bardzo ważne jest zatem to, by tym zagadnieniem zajął się dobry trener. Jeśli wybierzesz dla swojej pociechy fachowca, to możesz liczyć na to, że dziecko będzie regularnie poprawiało własne kwalifikacje. Co jeszcze jest ważne? Generalnie postawa całego ciała. Wszystko powinno być na odpowiednim miejscu. Dzięki temu uderzenia zaczną być odpowiednio mocne, a także precyzyjne. Ma to także znaczenie z innego względu. Chodzi o to, by gra nie powodowała dyskomfortu. Wiadome, że kiedyś zmęczenie musi przyjść. Jeśli jednak dziecko będzie czuło ból już w trakcie pierwszego uderzenia, to coś jest nie tak…

Mniej i bardziej zaawansowane zagrania

W tenisie wyróżnia się rozmaite uderzenia. Chodzi m.in. o serwis. Dzięki niemu rozpoczyna się akcja. Zarówno w spotkaniach singlowych, jak i deblowych. Młodzi adepci tego rzemiosła uczą się także prawidłowo odbijać forehandem i backhandem. Niektórzy robią to jedną ręką, a inni używają dwóch kończyn górnych. Jakie inne uderzenia są praktykowane? Chodzi o woleje, półwoleje, smecze, skróty, czy loby. Zanim jednak tenisista będzie w stanie wykonywać bardziej zaawansowane uderzenia, musi dobrze opanować podstawy. Bez tego ani rusz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj