Dwa nowe postępowania lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych

Komentarz Prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego do rozstrzygnięcia na korzyść PGE kolejnych postępowań dotyczących nowych pozwoleń lokalizacyjnych (PSzW) dla morskich farm wiatrowych dla obszarów 60.E.4. i 44.E.1. 

Ministerstwo Infrastruktury rozstrzygnęło na korzyść Grupy PGE kolejne dwa nowe postępowania lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych. To już łącznie cztery nowe obszary w tym roku. Otrzymanie ostatecznych decyzji pozwoli nam przekroczyć cel założony w strategii Grupy.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Akwen 44.E.1 o powierzchni ok. 121 km kw. położony jest ok. 48 km od polskiego wybrzeża na wysokości Ustki. Zgodnie z szacunkami można na nim wybudować 975 MW mocy. Wnioskowała o niego spółka PGE Baltica 9.

Akwen 60.E.4 to obszar o powierzchni ok. 77 km kw., położony w sąsiedztwie naszego realizowanego już projektu PGE – Baltica 1. Można zbudować tam farmę wiatrową o mocy 555 MW. O obszar ten wnioskowała spółka PGE Baltica 5, w której PGE SA ma 66 proc. udziałów, a pozostałe należą do Enea SA.

Obecnie Grupa PGE realizuje na Morzu Bałtyckim projekty wiatrowe o mocy ok. 3,4 GW. Po otrzymaniu ostatecznych decyzji PGE będzie mogła zbudować w kolejnych dekadach
na wszystkich nowo pozyskanych obszarach dodatkowo ok. 3,7 GW, osiągając łącznie ponad 7,1 GW mocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj