W planach Niemców Polska miała być zrównana z ziemią a ludzie wymordowani

Polityka Niemiec niosła ludziom śmierć na całym świecie. Gdyby nie obrona zaatakowanych państw terytorium tysiącletniej III Rzeszy wraz z państwami Osi obejmowałoby Europę od Portugalii aż po Ural. Wizja nowego porządku została zawarta w broszurze pt. Mein Kampf . Po wyniesieniu Hitlera na szczyty władzy była realizowana z rozmachem i niemiecką dokładnością.

Polska miała być i była zrównana z ziemią a ludzie wymordowani. Tylko silne jednostki miały zostać przy życiu, by usługiwać rasie panów. Niemcy na terenie okupowanej Polski wybudowali obozy koncentracyjne. W obozach Auschwitz I i Auschwitz II w latach 1940-45 Niemcy zamordowali ponad 4 mln więźniów różnych narodowości. Podobna ilość straciła życie w Bełżcu, Sobiborze, Majdanku, Sztutowie. Większość była zagazowana i spalona w piecach krematoryjnych. Ludzi zabijano pod ścianą śmierci, pałkami, wstrzykując fenol i inne trucizny. Skala ludobójstwa była ogromna.

Zbrodniarze w czasie procesu norymberskiego tłumaczyli, że byli skrzywdzeni postanowieniami traktatu wersalskiego! Poza tym wykonywali rozkazy, odwoływali się do lojalności wobec przełożonych. Niemcy osiem dekad później mówią, że w imię przyjaźni, Polska nie powinna poruszać przykrych wydarzeń, nadto „sprawa jest zamknięta”.

Niemcy nie chcą pamiętać swoich wojennych kronik filmowych, które pokazywały tryumf III Rzeszy, wypierają ze swojej świadomości skutki „The Nazi Plan”. Niemcy nie poczuwają się do naprawienia szkód państwu polskiemu, ani rekompensaty za utracone mienie, za utracone zdrowie czy życie.

Reparacje wojenne wyliczone przez komisję Arkadiusza Mularczyka dotyczą strat biologicznych i materialnych. W wyniku niemieckiej agresji, niemal 6-letniej wojny i okupacji utraciliśmy dobra narodowe, z których większość została zniszczona całkowicie i nieodwracalnie.
Nasza gospodarka, infrastruktura drogowa, kolejowa, odbudowa miast była stawiana od nowa i trwała długo. Tak samo przemysł. Polska gospodarka poniosła szkody i straty wskutek eksploatacji zasobów.

Polskie straty wskutek napaści przez Niemcy wynoszą ponad 6,2 bilionów zł. Politolodzy, historycy, dziennikarze zastanawiają się, czy istnieje kwota-rekompensata, która byłaby w stanie pokryć dług wobec Polski? W jaki sposób obliczyć wartość intelektualną zamordowanej inteligencji, a jaką miarę odnieść do zrabowanych i zniemczonych polskich dzieci?

Od zakończenia II wojny światowej wiemy, że ponad 48 proc. polskiego społeczeństwa poniosło straty wojenne, ponadto zostaliśmy pozbawieni ziem na Wschodzie. Niemcy wybudowały swoje państwo na trupach i majątku polskich obywateli.

Źródło: zadluzenia.com; zadluzenia.com; warhist.pl

Publikacja powstała dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj