Geodezja i kartografia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW Wrocław – jedyny taki kierunek w trybie niestacjonarnym w województwie dolnośląskim

Young architects working on project in office together

Czym zajmuje się geodeta?

Do podstawowych obowiązków geodety należy pomiar działek i gruntów pod budowę zarówno budynków jak i dróg. Oprócz tego geodeci zajmują się również wykonywaniem map do celów projektowych, przygotowywaniem odpowiedniej dokumentacji, prowadzeniem ewidencji gruntów czy opisem rzeźby terenu i bogactw mineralnych. Często zdarza się też, że geodeci dokonują wyceny nieruchomości na podstawie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej (którą wcześniej sami stworzyli).

Z racji tego, że geodeci są potrzebni na początkowych etapach budowy, zapotrzebowanie na ich usługi raczej nie będzie maleć, a w przyszłości może być jeszcze większe. Geodeci nie mogą też narzekać na zarobki, choć warto pamiętać, że wynagrodzenia osób pracujących w tym zawodzie mogą być mocno zróżnicowane.

 

Geodezja i kartografia

Osoby, które mieszkają w województwie dolnośląskim i rozważały studia na kierunku geodezja i kartografia w trybie niestacjonarnym, powinny zapoznać się z ofertą Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Zajęcia na tym kierunku prowadzą naukowcy, geodeci mający państwowe uprawnienia zawodowe, a także osoby prowadzące działalność gospodarczą w tym zakresie. Co istotne, studenci nie tylko zdobędą podstawową wiedzę umożliwiającą im później pracę w zawodzie, ale też wezmą udział w zajęciach praktycznych, które odbywają się zarówno w terenie jak i w pracowniach komputerowych. Dzięki temu studenci będą mieli szansę poznać prawne, pomiarowe i obliczeniowe aspekty wykonywania podstawowych prac geodezyjnych. Podczas warsztatów i praktyk studenci mają też okazję do oswojenia się ze sprzętem pomiarowym. Uczelnia dba również, by program kierunku był cały czas aktualizowany – głównie ze względu na zmieniające się przepisy prawa geodezyjnego i częste zmiany w oprogramowaniu wykorzystywanym w pracach geodezyjnych. Więcej o samym kierunku można przeczytać na https://www.dsw.edu.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/geodezja-i-kartografia.

Wszyscy, którzy zdecydują się na studia na kierunku geodezja i kartografia na  Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu mogą być zatem pewni, że zostaną świetnie przygotowani do pracy w zawodzie geodety. Ponadto studenci kierunku odbędą również 6-miesięczne praktyki w firmach geodezyjnych z możliwością specjalizacji w wybranych zakresach tematycznych, w których przyznawane są państwowe uprawnienia zawodowe w geodezji. Warto też dodać, że tylko w na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu kierunek geodezja i kartografia jest prowadzony w trybie niestacjonarnym, co umożliwia naukę osobom, które chcą od początku pracować zawodowo lub planują przebranżowić się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj