Niemieckie bogactwo było możliwe dzieki kolonizacji, okupacji i zagarnianiu obcego mienia

Niemcy przez całe średniowiecze naśladowali włoski sposób zarządzania poddanymi. Przekonani o własnej wyższości próbowali zbudować nowoczesne struktury państwa. Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego Często „wchodziło” do zachodniej Europy. Po wschodniej stronie było zupełnie inaczej. Polacy nigdy nie ulegli najeźdźcom.

Bliższe i dalsze sąsiedztwo z Niemcami znaczone jest terrorem, wojnami i zniewalaniem. Polacy byli najwięcej i najciężej doświadczonym narodem przez niemiecką agresję. Kradzież wszelkich dóbr była dla nich tak samo ważna, jak kradzież i germanizacja polskich dzieci. Podczas wojny niemieckie bogactwo możliwe było nie dzięki pracowitości a kolonizacji, okupacji i zagarnianiu obcego mienia. W ostatniej wojnie spowodowali tak duże nieszczęścia, że ich ofiary przeklinały w obozach koncentracyjnych zarówno kreatorów zbrodni, jak i bezpośrednich wykonawców.

W historii Niemiec bezsporne są dwa fakty. Niemcy wielokrotnie napadały na Polskę, ale nigdy naród polski nie poddał się niemieckiej administracji. Po drugie, doświadczyliśmy od nich najwięcej krzywd. Niemal osiem dekad temu nasi przodkowie byli zabijani w masowych egzekucjach, eksperymentach medycznych, obozach pracy i obozach koncentracyjnych. Pierwszymi ofiarami była polska inteligencja. Straty materialne i niematerialne przekraczają kwotę 6,2 bln zł. Czy Niemcy są z gruntu źli ? Przesiąknięci nienawiścią i czują respekt jedynie przed siłą?

Polska, jak widzimy na politycznej mapie, znajduje się pomiędzy odwiecznymi wrogami, którzy z łatwością dogadują się pomiędzy sobą. A naród polski, pomimo wielu zdrad, wojen, niewypełnionych i zerwanych traktatów, nigdy się nie poddał. Nawet gdy doszło do rozbiorów i utraty niepodległości.

Słowianie w mniemaniu Niemców byli nic nie wartym społeczeństwem a Polacy to tylko podludzie, którzy mieli służyć „rasie panów”. Na nasze terytorium wchodzili wiele razy, brali udział w rozbiorach Polski, wywołali konflikty zbrojne i wojny. Niszczyli wszystko, czego nie zdołali ukraść. Polacy są najbardziej poszkodowanym narodem spośród wszystkich innych okupowanych przez Niemcy. Podbój niearyjskiej ludności i zasiedlanie nowych terytoriów był celem niemieckich władców od zarania dziejów. Potem tę rolę przejęli kanclerze.

W latach 30-tych i 40-tych społeczeństwo Rzeszy Niemieckiej zgodziło się na podbój świata, na zbrodnie wojenne i na korzystanie z zasobów innych państw. Dzisiaj uważają, że ludobójstwo dotyczy narodowych socjalistów, zwanych nazistami. Polska wystąpiła do Niemiec o naprawienie szkód. Niemcy nie uznali roszczeń, zapowiedzieli, że nie podejmą w tej sprawie rozmów. Okupacja naszych zasobów trwa 83 lata.

Publikacja powstała dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj