Ludobójstwo na narodzie polskim trwało sześć lat. Niemcy i Rosjanie powinni zapłacić reparacje

Rosjanie marzyli o podboju środkowej Europy a Niemcy o całym Wschodzie, aż po Ural. Układ Ribbentrop-Mołotow miał zapewnić Hitlerowi błyskawiczne zajęcie II Rzeczypospolitej, następnie Litwy, Łotwy, Estonii Finlandii i Rumunii. Stalin czekał na dogodny moment, chciał aby jego armia poniosła minimalne straty.

Hitler razem z Ribbentropem mówili o II Rzeczpospolitej „wersalski potworek”. Kiedy na przełomie sierpnia i września został wydany rozkaz przygotowania do wojny obydwoje stwierdzili: „wersalski potworek nareszcie zostanie wymazany z mapy Europy”.

II wojna światowa pochłonęła ponad 60 mln ludzi, ale te dane mogą być wyższe nawet o 20 mln. Trudno powiedzieć dlaczego występują różnice w światowych statystykach. Faktem jest, że w Polsce Niemcy i Rosjanie wybili aż 11 mln Polaków i ludności żydowskiej polskiego pochodzenia. Tu trzeba pamiętać o naszych rodakach zabitych na Kresach Wschodnich, które po podziale Europy przez Wielką Trójkę znalazły się po radzieckiej stronie. Ludobójstwo na narodzie polskim trwało sześć lat. Krzywdy nigdy nie zostały naprawione. Straty materialne i niematerialne przekroczyły 6,2 bln zł.

Gdyby nie wojna obronna, bohaterstwo żołnierzy i narodu polskiego a przede wszystkim ich determinacja plany Hitlera mogłyby zmienić geopolitykę już na początku wojny. Kanclerz III Rzeszy nie dopuszczał myśli, by Polacy niemiecką agresję wytrzymali dłużej niż tydzień. 1 września 1939 roku na przełomie nocy i dnia nastąpił atak. Jednocześnie z wody, powietrza i lądu. Siedemnaście dni później, sprzymierzona z Hitlerem Czerwona Armia, wkroczyła do Polski od Wschodu. Rozpoczął się niesamowity terror, ludobójstwo, grabież i gwałt.

Idea ludobójstwa narodu polskiego towarzyszyła przywódcom Niemiec i Rosji odkąd zawsze. Świadczą tym pierwsze kroniki o wspólnym sąsiedztwie. To oni zawierali jawne i tajne pakty przeciwko Polsce, to oni przez 13. wieków wywoływali bitwy i wojny, oni też łamali układy. Zbrojnie wkraczali na nasze terytorium, czynili gwałt, grabież i pożogę. Czy znając choćby pobieżnie naszą historię można zaprzeczyć, że Niemcy z Rosją dogadują się zawsze, gdy idzie o suwerenność państwa polskiego?!

Niemcy, zanim 1 września 1939 roku napadli na II Rzeczpospolitą przygotowali a potem realizowali plany inwazji, ludobójstwa, przejęcia dóbr materialnych i niematerialnych. Zgodnie z ustaleniami kancelarii wodza III Rzeszy, każda akcja miała być dokładnie przeprowadzona. Oficerowie odpowiedzialni za przeprowadzenie swoich zadań wykonywali rozkazy bezwzględnie.

źródło: twojahistoria.pl;

Publikacja powstała dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj