Mrzeżyno – noclegi u ujścia rzeki Regi

Mrzeżyno noclegi – widok na wydmy, plażę i morze w Mrzeżynie
Mrzeżyno noclegi – widok na wydmy, plażę i morze w Mrzeżynie

Mrzeżyno położone jest w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego – nad Zatoką Pomorską, u ujścia rzeki Regi. Niedaleko jest stamtąd m.in. do Dźwirzyna (6 km na wschód), do Kołobrzegu (18 km) i do Trzebiatowa (9 km). To właśnie z tym ostatnim miastem Mrzeżyno ma najściślejsze związki historyczne – już w średniowieczu pełniło bowiem funkcję jego portu handlowego i rybackiego.

Obecnie jest to popularna miejscowość wypoczynkowa. Dlatego turyści z całej Polski chętnie rezerwują noclegi Mrzeżyno. Miasteczko przyciąga ich ładną plażą, bogactwem przyrodniczym okolicy oraz atmosferą zupełnie odmienną od zgiełku większych kurortów. Nie można też zapominać o bogatej infrastrukturze noclegowej tym miejscu. Mrzeżyno apartamenty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Mrzeżyno – noclegi blisko morza, tanio i klimatycznie

Jak już wspomniano, jednym z największych atutów Mrzeżyna jako nadmorskiego kurortu jest oczywiście plaża – szeroka, piaszczysta i bardzo zadbana, co potwierdzają przyznawane jej od lat certyfikaty Błękitnej Flagi. Uroku dodaje jej linia brzegowa, unikalna w skali kraju. Tworzą ją wydmy z lasem sosnowym, porośnięte także pomniejszą roślinnością, w tym chronionym mikołajkiem nadmorskim.

Nie można zapominać o walorach zdrowotnych, jakimi szczyci się Mrzeżyno. Noclegi blisko morza w tej właśnie okolicy polecane są m.in. osobom borykającym się z chorobami dróg oddechowych i alergiami. Panujący tam specyficzny mikroklimat sprzyja łagodzeniu ich objawów.

Mrzeżyno – nocleg dla miłośników aktywnego wypoczynku

Coś dla siebie w Mrzeżynie i okolicach znajdą nie tylko turyści nastawieni na błogie leniuchowanie na plaży, ale także osoby, które chcą spędzić urlop aktywnie. Teren wokół miejscowości jest włączony do Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, będącego obszarem ochrony siedlisk w ramach programu Natura 2000. Okolicę porastają sosnowe lasy, są tam łąki i pola – to doskonały teren na długie spacery, treningi nordic walking oraz wycieczki rowerowe.

Pamiętać przy tym trzeba, że wokół Mrzeżyna zostało wytyczonych kilka tras rowerowych o różnej długości i stopniu trudności, dzięki którym można odwiedzić najciekawsze zakątki regionu. I tak 12 km liczy trasa rowerowa z Mrzeżyna do Trzebiatowa, biegnąca w miejscu torów dawnej kolejki wąskotorowej. W większości prowadzi po drodze asfaltowej, ale z dala od ruchu samochodowego, dzięki czemu jest przyjazna dla rodzin z dziećmi.

O wiele większe wyzwanie stanowi szlak rowerowy wokół jeziora Resko. Ma on 40 km, w większości prowadzi przez drogi leśne, a czas potrzebny na jego pokonanie to około 6 godzin z uwzględnieniem kilku przerw na zwiedzanie miejscowych atrakcji. Zalicza się do nich m.in. neogotycki kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego oraz osiedle wojskowe.

Mrzeżyno – apartamenty, dzięki którym poznasz najważniejsze zabytki miejscowości

Gdy masz zarezerwowane apartamenty w Mrzeżynie, warto oczywiście poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z najważniejszymi tamtejszymi zabytkami. Choć miejscowość nie jest duża, kilka miejsc jest naprawdę wartych zobaczenia. Zalicza się do nich m.in. portowe falochrony, pomnik zaślubin Polski z morzem, a także wybudowany w 1912 r. neoromański kościół pod wezwaniem świętych apostołów Piotra i Pawła z charakterystycznej czerwonej cegły. Jego wyjątkową ozdobą są mozaiki wykonane z tłuczonego szkła, nawiązujące tematyką do morza oraz postaci patronów kościoła. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Ratownictwa Brzegowego, znajdujące się w zabytkowym budynku dawnej stacji ratowniczej.

Jest sporo argumentów, by na miejsce urlopu wybrać właśnie Mrzeżyno – apartamenty w tej miejscowości nie ustępują w niczym miejscom noclegowym w większych miastach, a jednocześnie jest to kurort spokojny, kameralny i bardzo klimatyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj