Dobra polisa czyli szczęście w nieszczęściu… Jakie szkody w swoich mieszkaniach najczęściej zgłaszają ubezpieczeni?

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie mieszkania?

Tytuł akapitu podkreśla, że polisa chroniąca nasz dom jest formą bardzo atrakcyjnej inwestycji. Profesjonalna i sprawdzona forma asekuracji zapewnia bowiem liczne korzyści. Jakie?

Przede wszystkim warto wspomnieć o aspekcie finansowym. Ubezpieczenie mieszkania jest odpowiedzią na niespodziewane, ale bardzo kosztowne konsekwencje nieszczęśliwych wypadków, a nawet celowych działań osób trzecich. Wówczas właściciel schronienia otrzymuje stabilność finansową domowego budżetu, powołując się na ustalenia zawartej umowy.

Następnym benefitem ubezpieczenia mieszkania jest wsparcie specjalistów w tych niezwykle trudnych i wymagających momentach. Chaos spowodowany niszczącym działaniem danego żywiołu może bowiem zakłócić opanowanie domowników, powodując kolejne szkody. Wówczas warto skonsultować się z doświadczonym ekspertem, który dokładnie i spokojnie przeprowadzi nas przez cały proces działania.

Trzeci punkt nawiązuje do najcenniejszej wartości, czyli po prostu spokoju ducha. Świadomość posiadania profesjonalnego ubezpieczenia mieszkania zmniejsza stres, umożliwiając efektywne realizowanie poszczególnych zadań i celów. Jeżeli szukasz rzetelnych i niezawodnych rozwiązań sprawdź ubezpieczenie mieszkania na Warta.pl!

Najczęstsze zagrożenia naszego mieszkania

Zatem, które obszary stanowią najpopularniejsze ryzyko dla samego schronienia, ale również gromadzonych w nim urządzeń oraz przedmiotów? Na wstępie warto przytoczyć uszkodzenia spowodowane zalaniem, czyli przykład niezwykle częstego roszczenia.

Co więcej, ten segment wykazuje wiele różnych motywów, a może być to zalanie mieszkania przez awarię instalacji wodociągowej, nieuwagę sąsiadów, uszkodzenie dachu lub działanie żywiołu. Przeciwieństwem tych okoliczności jest pożar! Czy warto obawiać się takiego zagrożenia?

Z pewnością! Statystyki za ubiegły rok informują o ponad 30 tysiącach pożarów w obiektach mieszkalnych. Tak ogromne ilości interwencji strażaków powodują, że wspomniane ryzyko nie może być lekceważone.

Właśnie dlatego solidne ubezpieczenie chroni także przed utratą schronienia, zniszczeniem cennego majątku lub fragmentu mieszkania. Wybuch pożaru to niezwykle destruktywne i bardzo popularne zagrożenie, przed którym należy się odpowiednio zabezpieczyć.

Końcowa część publikacji dedykowana jest złym intencjom nieproszonych gości. To właśnie wszelkiego rodzaju złodzieje i włamywacze zamykają dzisiejsze zestawienie. Niestety ta forma nieuczciwych praktyk wciąż jest niezwykle popularnym zagrożeniem dla przedmiotów składowanych w piwnicach i garażach. Warto podkreślić, że utrata poszczególnych obiektów może spowodować bardzo duże straty finansowe.

Interesują Cię niezawodne środki ochrony mieszkania? Więcej na Warta.pl!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj