Jak działać skutecznie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich – karkonoska marka lokalna

Karknoska Marka Lokalna – Skarby Ducha Gór to arcyciekawy projekt, który zawiera wszystko co najlepsze i autentyczne z Karkonoszy. Przedsięwzięcie obejmuje doskonałe jedzenie, oparte na lokalnych produktach, tj. sery, sery kozie, ekologiczna baranina, ekologiczna wołowina, owoce z lokalnych sadów i górskich lasów. Projekt uzupełnia rękodzieło, wykonywane przez lokalnych twórców, tj. rzeźby, szkło artystyczne i użytkowe, rzeźby, hafty, produkty z filcu, malarstwo, grafika i niespotykane nigdzie na świecie karkonoskie lalki, itd.

Karknoska Marka Lokalna – Skarby Ducha Gór to przede wszystkim oferta spędzenia czasu w Karkonoszach, wypełniona autentycznym klimatem i smakiem regionu. To nie tylko okazja do skosztowania wyrazistych górskich smaków czy zakupu lokalnego rękodzieła. To także możliwość uzupełnienia urlopu o warsztaty rękodzielnicze i kulinarne w wyjątkowych miejscach, np. serowarstwa, wypieku chleba, przygotowywania przetworów, wypieku i lukrowania pierników, filcowania, produkcji szkła, grafiki czy ceramiki.

Ten wielki projekt to zrzeszenie lokalnych producentów, wytwórców, rękodzielników i usługodawców, którzy cenią sobie ponad wszystko tożsamość i autentyczność regionu, w którym funkcjonują na co dzień, w którym żyją. Łączą oni w naturalny sposób w swojej działalności lokalną tradycję i współczesne wyzwania.

Produkty objęte projektem są certyfikowane znakiem Karknoska Marka Lokalna – Skarby Ducha Gór, który zaświadcza o ich jakości i autentyczności. Projekt koordynowany jest przez Lokalną Grupę Działania Duch Gór, która sprawnie kooperuje z lokalnymi twórcami, rzemieślnikami, producentami żywności i przedsiębiorcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj