System Zielona Dolina Żywności i Zdrowia

Sektor rolny oraz przetwórstwa spożywczego stanowi ważną gałąź rozwijającej się gospodarki, nie tylko dolnośląskiej, ale też krajowej i unijnej. Od kilku lat, mimo trudności związanych z przebiegiem epidemii i skutków wojny na Ukrainie, odczuwalne jest ożywienie gospodarcze w obszarze agrobiznesu i produkcji nowej generacji żywności prozdrowotnej, a z drugiej podniesienie jakości życia ludzi ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki zdrowotnej.

Wpisuje się to w główne założenia i cele dolnośląskiego programu „Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”, który może być przykładem powiązania działań na rzecz rozwoju regionalnego i kreowania innowacyjnych operacji, obejmujących zagadnienia z zakresu dietetyki, żywienia i zdrowia.

Istotą programu jest uruchomienie produkcji zdrowej żywności, suplementów diety oraz nutraceutyków wytwarzanych z polskich surowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i biotechnologicznego oraz zbudowanie systemu zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Istotna jest w tym wszystkim profilaktyka zdrowotna w oparciu o wyselekcjonowane produkty, a uzupełnieniem tych założeń jest dolnośląskie zaplecze sanatoryjne i uzdrowiskowe.

Certyfikat Zielona Dolina Żywności i Zdrowia jest prestiżowym znakiem towarowym. Jego celem jest wyróżnienie lokalnych wyrobów z branży rolno – spożywczej, dając im szansę zaistnienia w świadomości także bardzo wybrednych konsumentów, krusząc tym samym wszelkie bariery wejścia na rynki zbytu.

Spółka zarządza programem w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 skąd pozyskiwane są fundusze na certyfikowanie znakiem Zielona Dolina Żywności i Zdrowia najambitniejszych podmiotów, działających w branży spożywczej, rolnej i wpisujących się w kryteria określone przez twórców systemu.

Projekt, stworzony i wykreowany przez środowisko naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu służy doskonaleniu jakości życia i zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, przy wykorzystaniu bogatego zaplecza regionu, a realizowanym przez Spółkę Dolnośląska Zielona Dolina.

Starannie wyselekcjonowane, najwyższej jakości produkty, pochodzące z Dolnego Śląska, dzięki otrzymaniu certyfikatu stają się coraz bardziej rozpoznawalne i zdobywają uznanie konsumentów w Polsce, w Europie, spełniając najwyższe światowe standardy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj