Dolnośląskie Smaki Biznesu jak być w elicie?

Jak poznać Dolny Śląsk od kuchni? Jak być w elicie? Gdzie, w których miejscach odkrywać regionalne smaki? Czy warto wybrać się na szlak w teren, czy skoncentrować na dużych imprezach i spotkaniach, gdzie prezentowani są producenci wysokojakościowej i tradycyjnie wytwarzanej żywności?

Oprócz tradycyjnych dań, serwowanych od lat, na listę produktów regionalne wyśmienitych trafiają ukraińskie czebureki, deruny, czy litewskie cepeliny, a do tego juha. To wszystko brzmi zagadkowo, nawet tajemniczo, a szczególnie dla tych, którzy nie są znawcami lokalnych potraw.

Nasz region bowiem ma się czym pochwalić, bo jego smaki są połączeniem kuchni polskiej, czeskiej, austriackiej, pruskiej, litewskiej, a ostatnie także ukraińskiej.

Dolny Śląsk to region wielu kultur. Nie bez przyczyny Wrocław, obok hiszpańskiego San Sebastian, otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, a skoro kultura to festiwale, spotkania, dyskusje, targi i oczywiście różnorodna kuchnia. W to wszystko wpisują się wielkie imprezy, tj. Forum Ekonomiczne w Karpaczu, gdzie uczestnicy, przedstawiciele różnych branż gospodarczych, politycy, działeczce społeczni, mogą zapoznawać się z bogatą ofertą produktów także tych regionalnych.

Każdy z gości takiego forum ma bowiem możliwość kosztowania wyjątkowych, smacznych i co najważniejsze zdrowych potraw. Te, przez wiele wieków ewoluowały. Ich specyfikę kształtowały różne gusta, które przywędrowały z sąsiednich, ościennych krain. To one właśnie zostawiły najtrwalszy ślad na dolnośląskim stole.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że w przedwojennym Wrocławiu można było skosztować specjałów kuchni francuskiej, rosyjskiej czy angielskiej. Jednym słowem, Dolny Śląsk był zawsze otwarty na nowe możliwości i to są te ekskluzywności, których nie zaznacie nigdzie indziej. Dobre jedzenie oferują zarówno producenci, wywodzący się z miasta, jako metropolii, jak i rzemieślnicy gastronomii z przebogatych w ofertę obszarów wiejskich.

Warto wspomnieć o Karpaczu, jako miejscu, gdzie można znaleźć wiele różnorodnych smaków z całego regionu. O tym Karpaczu wspominamy nieprzypadkowo. Miasto bowiem od jakiegoś czasu jest stolicą Forum Ekonomicznego. To właśnie tam spotkają się przedstawiciele biznesu, gospodarki, świata finansów, polityki z Polski, jak i z zagranicy.

Karpackie Forum Ekonomiczne gromadzą uczestników z ponad sześćdziesięciu krajów. Podczas każdej edycji organizowane są setki debat w ramach wielu ścieżek tematycznych, sesje plenarne, rozmowy, warsztaty i prezentacje dot. także rolnictwa, żywienia i zdrowia.

Karpacz jest doskonałym miejscem smakowym na turystycznej mapie kulinarnej Dolnego Śląska. Nie dość, że wiele restauracji oferuje lokalne potrawy (także typowo przedwojenne), nie dość, że są one różnorodne i ciekawe same w sobie, to samo miasto jest otwarte na warsztaty, degustacje czy konkursy kulinarne. I to jest wyznacznik, do którego równa elita dolnośląskiego smaku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj