Dr Hajdasz: rząd i premier Tusk igrają z ogniem. Chcą zepchnąć Polskę i nas wszystkich w chaos wojny domowej

Sekwencja zdarzeń przy aresztowaniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest wręcz przerażająca i nakazuje nam postawić pytanie także o bezpieczeństwo głowy państwa. Rządząca większość zrobi wszystko, by skrócić kadencję prezydenta, by doprowadzić do sytuacji, w której na okres przejściowy przejmie stery państwa marszałek Sejmu – podporządkowany premierowi, niesamodzielny i mało poważny człowiek bez wykształcenia. Wtedy możliwy będzie demontaż państwa na wszystkich obszarach – mówiła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w  Radiu Maryja.

Dr Jolanta Hajdasz w swoim felietonie poruszała kwestię aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Stwierdziła, że zdumiewająca jest determinacja, z jaką ekipa Donalda Tuska zrobiła wszystko, by umieścić posłów w areszcie, a później w zakładach karnych. Zwróciła też uwagę na okoliczności ich aresztowania.

– Sekwencja zdarzeń jest wręcz przerażająca i nakazuje nam postawić pytanie także o bezpieczeństwo głowy państwa i o to, dlaczego rządząca koalicja i premier Donald Tusk igrają z ogniem i chcą zepchnąć Polskę i nas wszystkich w chaos wojny domowej – zaznaczyła felietonistka Radia Maryja.

Dziennikarka podkreślała przy tym, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie są przestępcami i zostali niesłusznie skazani w ramach zemsty za ujawnienie afery korupcyjnej na szczytach władzy.

– Dokładnie w ten sposób widzi to prezydent Andrzej Duda. Dlatego przed laty skorzystał z prawa łaski wobec tych osób. Ono jest bezwarunkowe, prezydent może z niego skorzystać w dowolnym momencie, bo nie określają tego żadne przepisy. Dlatego sam proces panów Wąsika i Kamińskiego, prowadzony po ułaskawieniu przez prezydenta, był bezprawny. Sposób, w jaki obecny rząd podważa kompetencje głowy państwa  sprawia, że zasadne jest stawienie tezy o przygotowaniach do przeprowadzenia w Polsce zamachu stanu – mówiła dr Jolanta Hajdasz.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj