Już za miesiąc pierwszy Puchar Świata w snowboardzie w Polsce | informacja PZN

SebastianBabicz-ZachSloncaWKarkonoszach
Trwają przygotowania do historycznego Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Trasa nr 2A w ośrodku Grupy PKL Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju jest specjalnie przygotowywana by spełnić tym samym wszelkie wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), by 24 i 25 lutego gościć najlepszych snowboardzistów na świecie.

Jaworzyna Krynicka to idealny stok snowboardowy. Zawodnicy i trenerzy powinni być bardzo zadowoleni z przygotowania trasy, ponieważ jej nachylenie jest optymalne. Mam nadzieję, że organizacyjnie staniemy na wysokości zadania i pokażemy, że jesteśmy w stanie robić najlepsze zawody na świecie

– stwierdził Oskar Bom, trener polskiej kadry snowboardzistów.

Złoty medal Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowy Aleksandry Król w slalomie gigancie równoległym podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w gruzińskim Bakuriani sprawiły, że polscy kibice zaczęli nieco bardziej interesować się tą nieprzewidywalną i dynamiczną dyscypliną alpejską. Wszystko wskazuje na to, że w naszym kraju rozpoczyna się nowy etap dla snowboardu, również pod względem organizacyjnym.

W mojej głowie jest to impreza główna w tym sezonie. Jestem wniebowzięty po pierwszych treningach na Jaworzynie Krynickiej i jestem pewny, że zawody tutaj to będzie TOP! W tym momencie jest to mój ulubiony stok ze względu na nachylenie oraz przygotowanie trasy

– powiedział Oskar Kwiatkowski, obecny mistrz świata w gigancie równoległym.

Oskar Kwiatkowski

Oskar Kwiatkowski

Przybywajcie na miejsce i wspierajcie naszych snowboardzistów. Mamy dla kibiców dobrą informację, którzy będą mogli obejrzeć zawody w Krynicy-Zdroju bezpłatnie. Ze względu na historyczne wydarzenie chcemy, aby kibice mogli w nim uczestniczyć na żywo. Będzie to coś nietuzinkowego! Mamy nadzieje, że dzięki naszemu doświadczeniu również snowboardowy Pucharu Świata będzie organizowany co roku w Polsce

– zaprasza Adam Małysz, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Bezpłatne zaproszenia będą dystrybuowane przez organizatorów w Krynicy-Zdroju (również przy wejściu). W strefie mety dostępne będzie dla kibiców 900 miejsc siedzących i stojących na każdy dzień wydarzenia. Relacja z zawodów będzie dostępna na kanałach Eurosport oraz w Player.pl.
Z pewnością na decyzję FIS i przyznanie organizacji zawodów w Polsce bardzo duże znaczenie miały m.in. zarówno ostatnie sukcesy naszych reprezentantów na arenie międzynarodowej, starania PZN oraz wymagane warunki techniczne jakie spełnia ośrodek narciarsko-snowboardowy Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka należący do Grupy PKL. Zawody Pucharu Świata będą szczególną okazją, która otworzy drzwi do rozwoju sportowego najmłodszych oraz podnoszenia poziomu organizacyjnego w naszym kraju.

Otwarte są wszystkie trasy narciarskie, a jest ich prawie 15 km. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ mamy trasy zarówno dla mistrzów, jak i amatorów. Liczymy na obecność turystów, narciarzy i kibiców, których zapraszamy na pierwsze zawody Pucharu Świata w snowboardzie, by obserwować sportowe zmagania zawodników!

 – powiedział Tomasz Pasieka, dyrektor ds. rozwoju Jaworzyny Krynickiej.

Panorama Jaworzyny Krynickiej

Panorama Jaworzyny Krynickiej

Wyróżnienie w postaci organizacji zawodów Pucharu Świata w snowboardzie oraz sukcesy międzynarodowe spowodowały większe zainteresowanie tą dyscypliną. Z pewnością to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony na tle najlepszych ośrodków zimowych na świecie, które organizują wydarzenia tej rangi.
Polscy snowboardziści alpejscy

Polscy snowboardziści alpejscy

Polska w zeszłym sezonie z sukcesem zorganizowała Puchar Europy w Suchem. Następnie FIS wyszedł z propozycją, aby wykorzystać marketingowo sukces naszej kadry i już teraz znaleźć dla PZN miejsce w najważniejszym zimowym kalendarzu tej dyscypliny. Do tej pory Polska organizowała zawody najwyższej rangi w skokach, kombinacji, biegach i narciarstwie alpejskim. Teraz nadchodzi czas snowboardu alpejskiego!
Program Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej
22.02.2024, czwartek
Pierwszy dzień treningów
23.02.2024, piątek
Drugi dzień treningów
18:30 Publiczne losowanie numerów startowych
24.02.2024, sobota
9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy
13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy
Ceremonia rozdania nagród
25.02.2024, niedziela
9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy
13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy
Ceremonia rozdania nagród
grafika.jpg
Szczegóły związane z rywalizacją sportową naszych zawodników śledzić można w mediach społecznościowych PZN Od Deski Do Deski. Aktualności związane z organizacją Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim w Polsce na stronie WorldCupKrynica.pl, oraz PZN PKL Jaworzyna Krynicka.

Pierwszy raz w historii Puchar Świata w snowboardzie zagości w Polsce. Na trasie nr 2A na Jaworzynie Krynickiej rywalizować będą najlepsi zawodnicy w snowboardzie alpejskim kobiet i mężczyzn. Zapraszamy wszystkich w terminie 24-25.02.2024 roku do kibicowania reprezentantom Polski oraz sportowcom, którzy będą walczyć o podium Pucharu Świata w Krynicy-Zdrój. Bądźmy razem uczestnikami sportowego święta wraz z bohaterami wielkiego międzynarodowego wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe PZN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj