Jakubiak: Ich aroganckie i agresywne zachowania spowodują, żeTusk nie będzie mógł liczyć na pełną kadencję

jakubiak.png

Rząd Donalda Tuska doprowadził do sytuacji, w której obecnie mamy dwie Polski. Jedna jest oparta o konstytucję, a druga o uchwały i widzimisię. Wszyscy powinni pamiętać, że władzę naród daje tylko do nadzoru nad państwem na określony czas. Ich aroganckie i agresywne zachowania spowodują, że Donald Tusk nie będzie mógł liczyć na pełną kadencję – powiedział Marek Jakubiak, poseł Kukiz‘15, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik we wtorek po godzinie 21.00 opuścili zakłady karne. Wcześniej decyzję o ich ułaskawieniu potwierdził prezydent RP. Wciąż jednak trwa dyskusja nad mandatami poselskimi obu polityków.

– Oni są posłami. Natomiast ich sytuacja prawna jest jak lustro Rzeczypospolitej. Sędziowie nie uznają sędziów, posłowie posłów, prokuratorzy prokuratorów. Rząd Donalda Tuska doprowadził do sytuacji, w której obecnie mamy dwie Polski. Jedna jest oparta o konstytucję, a druga o uchwały i widzimisię. Nie można powoływać się na opinie kolegów, nawet jeżeli mają tytuły profesorskie. Konstytucja jest konstytucją. (…) Jeżeli coś w konstytucji nie jest zapisane, to oni uważają, że mają wszelkie prawa do interpretacji. Od tego jest Trybunał Konstytucyjny, którego nie uznają. Co oni robią w Polsce? Jak im nie pasuje polskie prawo, to droga wolna – stwierdził poseł Marek Jakubiak.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj