Media: Donald Tusk i koalicja rządząca zgadzają się na szkodliwe dla naszego kraju procesy w Unii Europejskiej

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości alarmują, że premier Donald Tusk i koalicja rządząca pod zasłoną destrukcyjnych zmian w Polsce zgadzają się na szkodliwe dla naszego kraju procesy w Unii Europejskiej.

Podczas konferencji w Sejmie szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak, wyjaśnił, że chodzi m.in. o trzy nowe podatki, z których wpływy trafią do budżetu Unii kosztem państw członkowskich. Polityk wymienił tu podatek od handlu emisjami CO2, od śladu węglowego i daninę z zysków korporacji.

– Te wpływy powinny trafiać do budżetu państw narodowych. Zmienia się w ogóle podejście do podatków. Wcześniej były naliczane pod względem dochodu narodowego brutto, teraz będą ściągane bezpośrednio od tych procesów, co spowoduje, że Polska będzie bardziej obciążona niż zamożne państwa zachodu Europy. Zgodę na to podjął rząd Donalda Tuska w ciszy. Panuje cisza medialna w tej sprawie – podkreślił Mariusz Błaszczak.

 

Dlatego PiS zapowiedział złożenie wniosku o debatę na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Politycy chcą się dowiedzieć, dlaczego wycofane zostało weto wobec tych podatków, które było składane przez rząd PiS.

 

Drugie pytanie, jakie zadadzą premierowi Donaldowi Tuskowi dotyczy tego, jakie będą koszty tych danin dla zwykłego obywatela oraz budżetu naszego państwa. Zdaniem posła Mariusza Błaszczaka można pokusić się o teorię, że Donald Tusk w ten sposób wypełnia zobowiązanie, jakie podjął poprzez wsparcie ze strony Unii Europejskiej w czasie kampanii wyborczej. Problem w tym, że ten dług spłacą Polacy – mówił szef klubu PiS.

RIRM/ Radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj