Zięba i Pyjas mistrzami Polski w slalomie gigancie

Hanna Zięba oraz Paweł Pyjas wygrali Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w slalomie gigancie w Krynicy-Zdroju, które odbyły się na trasie 2A na Jaworzynie Krynickiej. Na starcie stanęło ponad 130 zawodniczek i zawodników z 10 krajów. Już w piątek powalczą o medale w slalomie. 

Zakończył się pierwszy dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w Krynicy Zdroju. W klasyfikacji krajowej najlepsza wśród kobiet okazała się Hanna Zięba, która drugi raz w karierze wygrała w tej konkurencji. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Pyjas, który także powrócił na pierwszy stopień podium po dwóch latach przerwy.
Podium Mistrzostw Polski w Krynicy-Zdroju (slalom gigant):

Kobiety:
1. Hanna Zięba (2:04.51)
2. Magdalena Bańdo (+0.29)
3. Zuzanna Czapska (+0.43)
​Mężczyźni:
1. Paweł Pyjas (1:58.45)
2. Wojciech Gałuszka (+0.34)
3. Szymon Bębenek (+0.41)
Podczas tegorocznej rywalizacji na Jaworzynie Krynickiej pojawiło się wielu zawodników zza granicy, który walczyli o zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Najlepiej zaprezentowali się zwyciężczyni Czeszka Lidla Trejbalova oraz Słowak Teo Zampa zajmujący 2. miejsce wsród mężczyzn.
𝐖𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐌𝐢ę𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐌𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢:

Kobiety:
1. Linda Trejbalova
2. Hanna Zięba
3. Magdalena Bańdo

Mężczyźni:
1. Paweł Pyjas
2. Teo Zampa
3. Wojciech Gałuszka
Pełne wyniki zawodów MMP
W załączniku dostępne do pobrania i wykorzystania są rozmowy z medalistami mistrzostw Polski w slalomie gigancie oraz z wiceprezesem PZN Marcinem Blauthem. TUTAJ znajduje się pełna galeria zdjęć z pierwszego dnia zawodów.
Rozmowy video z medalistami

 

 Źródło: materiały prasowe PZN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj