MINISTER BARTŁOMIEJ SIENKIEWICZ NIE USTAJE W ATAKACH NA MUZEUM „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” W TORUNIU

Minister kultury, Bartłomiej Sienkiewicz, kontynuuje atak na Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu. Podczas konferencji w Warszawie ocenił, że poprzednie kierownictwo resortu tuż przed końcem kadencji zdecydowało o przekazaniu środków między innymi do Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w celach politycznych.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz oświadczył, że wypłaty zostały wstrzymane, podobnie jak przekazanie środków na budowę i wystawę stałą Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu.

Były szef resortu kultury, prof. Piotr Gliński, wskazał, że działania nowego kierownictwa ministerstwa wpisują się w zapowiedzi posła Sławomira Nitrasa z PO dotyczące opiłowywania katolików.

Podkreślił, że Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu to jedna z wielu placówek współprowadzonych przez państwo, która służy wszystkim obywatelom.

– To jest muzeum państwowe, które jest współprowadzone przez resort kultury. Muzeum „Pamięć i Tożsamość” jest wspólnym dziełem, które nieprzypadkowo jest dziełem imienia świętego Jana Pawła II, bo zamysł jest taki, aby polską historię pokazywać poprzez dzieło świętego Jana Pawła II, największego Polaka w dziejach. To wymaga szacunku, kontemplacji i starania się, aby ta instytucja była jak najlepsza. To jest jedna z bardzo wielu instytucji publicznych, która ma służyć nam wszystkim – mówił prof. Piotr Gliński, poseł PiS.

W ubiegłym miesiącu resort kultury poinformował o odmowie przekazania 13 mln zł. na dokończenie budowy siedziby i wystawę stałą Muzeum.

Fundacja „Lux Veritatis” wskazała, że to nie są dodatkowe środki, ale pieniądze, które zostały zwrócone resortowi w ubiegłym roku ze względu na problemy z wykonawcą.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj