MIESZKAŃCY STREFY GAZY ZAKŁADNIKAMI W KONFLIKCIE NA LINII HAMAS-IZRAEL

Izrael.jpg

Napięcie na linii Izrael-Palestyna nie maleje. Jako broń wojenną wykorzystuje się rosnący głód wśród mieszańców Strefy Gazy. Apel o wsparcie humanitarne podnosi Unia Europejska. Pomoc zapowiadają Niemcy i Francja.

Konflikt zbrojny między Palestyną a Izraelem trwa od 7 października zeszłego roku, co odbija się najbardziej na ludności cywilnej, która cierpi z powodu śmierci bliskich, głodu i braku dachu nad głową.

– Mój budynek płonie, a nawet go jeszcze nie spłaciłam – mówiła Um Ahmed Zaqzouq, Palestynka.

W środę miał miejsce atak na Agencję Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie, który pociągnął za sobą kolejne ofiary.

– Jak samoloty okupacyjne mogą obierać za cel takie miejsce jak to? Jesteśmy bezbronnymi ludźmi. Pracujemy tutaj, aby nieść pomoc wysiedleńcom – powiedział Sami Abu Salim, pracownik UNRWA.

Gaza cały czas woła o pomoc.

– 30 tys. osób zginęło, 1,8 miliona zostało wysiedlonych, 500 tys. osób znajduje się na skraju głodu. Obecnie mamy do czynienia z ludnością walczącą o własne przetrwanie. Pomoc humanitarna musi dotrzeć do Gazy, a Unia Europejska robi wszystko, co w jej mocy, aby było to możliwe – akcentował Josep Borrell, przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zagranicznych.

Do pomocy humanitarnej włączają się Niemcy i Francja, zapowiadając wsparcie dla Gazy.

– Dziś wieczorem odbędzie się pierwszy lot francusko-niemieckiej eskadry transportu powietrznego do Jordanii, aby pierwsze zrzuty pomocy humanitarnej, zwłaszcza środków medycznych, ale także żywności, mogły faktycznie znaleźć się nad Strefą Gazy do końca tygodnia – podsumował Boris Pistorius, minister obrony narodowej Niemiec.

O sytuacji w strefie Gazy i pomocy humanitarnej dla niej będą rozmawiali unijni przywódcy podczas szczytu zaplanowanego na 21-22 marca w Brukseli.

TV Trwam News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj