POLITYCY PIS ORAZ KUKIZ’15 ZARZUCAJĄ RZĄDOWI D. TUSKA, ŻE NIC NIE ZROBIŁ DLA ROLNIKÓW I POLSKIEJ WSI

zboże 2.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 zarzucają koalicji rządzącej, że przez sześć miesięcy nic nie zrobiła dla polskiej wsi. Zwrócili uwagę, że w Sejmie mrożone są ważne dla gospodarstw projekty dotyczące m.in. produkcji zwierzęcej i roślinnej.

Prawo i Sprawiedliwość w środę złożyło kolejne trzy regulacje. Jak zapowiedział na konferencji poseł Kukiz’15, Jarosław Sachajko, jedna z nich dotyczy zamówień publicznych.

– To jest projekt, który będzie wymagał przy zamówieniach publicznych (czyli w szkołach, w szpitalach) stosowania co najmniej 51 proc. żywności lokalnej, ekologicznej. W tych miejscach dzieci, jak i pacjenci zasługują na żywność najwyższej jakości. Druga ustawa dotyczy stref produkcji rolniczej. Chodzi o to, aby na wzór stref gospodarczych zrobić strefy produkcji rolniczej i żeby tam już były przygotowane wszystkie pozwolenia środowiskowe i uzgodnienia, aby rolnicy nie musieli latami czekać na pozwolenie na budowę chlewni czy obory, tylko żeby w tym miejscu była pełna infrastruktura dla nich – zaznaczył Jarosław Sachajko.

Trzeci projekt nakłada obowiązek informowania konsumentów czy dany produkt zawiera w swoim składzie owady.

Obecny na konferencji poseł Janusz Kowalski podkreślił, że obowiązkiem obecnego rządu jest stworzyć żelazną kopułę nad polskim rolnictwem.

– I co? Nawet nie potrafi wprowadzić embarga na produkty rolno-spożywcze z Ukrainy. Nawet nie potrafi bronić interesów polskich rolników w Unii Europejskiej. Nawet nie potrafi zgłosić ani jednej ustawy. Minister, który miał wprowadzić embargo na produkty rolno-spożywcze z Ukrainy, wybrał „stołki”. Minister Hetman ucieka w tej chwili do Brukseli, ponieważ nie stworzył i nie podjął decyzji o stworzeniu żelaznej kopuły dla polskiego rolnictwa – podkreślił Janusz Kowalski.

Posłowie przypomnieli, że rząd Zjednoczonej Prawicy przyjął szereg ustaw dla wsi – m.in. o ochronie polskiej ziemi, Funduszu Ochrony Rolnictwa czy uruchomił program dla polskiego przetwórstwa. Rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził też embargo na zboże z Ukrainy.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj