Pracował na budowach i okradał kolegów oraz swoich pracodawców

Byłych już pracownik jednej z wałbrzyskich firm został przedwczoraj zatrzymany przez policjantów pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy miejskiej. Mężczyzna w ostatnich tygodniach okradał kolegów z pracy z gotówki, a z terenu budowy, gdzie wykonywał prace remontowe, wynosił elektronarzędzia oraz sprzęt budowlany. Straty właściciel firmy oszacował na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Podczas prowadzonych dalszych czynności głuszyccy policjanci postawili 39-latkowi kolejne zarzuty. A chodziło o okres wcześniejszy, kiedy to wałbrzyszanin pracował dla innej firmy, ale również kilkukrotnie wyniósł z terenu budowy blachę cynkową oraz elektronarzędzia.

Wałbrzyscy policjanci kryminalni zgłoszenie o kradzieży firmowego sprzętu otrzymali w poniedziałkowy poranek. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zgłosili, że z terenu placu budowy przy ul. Skargi na Podgórzu w ciągu ostatniego miesiąca zniknęła spora ilość sprzętu budowlanego i elektronarzędzi o wartości około 4,1 tys. złotych. Przestępstw miał dokonywać pracownik firmy, który ostatecznie został przyłapany na gorącym uczynku po tym, jak grzebał w ubraniach innych pracowników.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna wykorzystując nieuwagę innych pracowników, ukradł z remontowanego budynku między innymi szlifierkę, laser kątowy czy też palnik do prac warsztatowych o łącznej wartości 4120 złotych, a swoim kolegom gotówkę w kwocie ponad 800 złotych.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi kryminalni z Komisariatu Policji w Głuszycy postawili mężczyźnie kolejne zarzuty. Tym razem dotyczyły one kradzieży blach cynkowych oraz elektronarzędzi z terenu remontowanego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w tej miejscowości, gdzie w okresie od połowy marca do połowy kwietnia pracował 39-latek. Funkcjonariusze ustalili, że w wolnym czasie mężczyzna wracał na budowę i pięciokrotnie dokonał kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 6,3 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj