PROF. INŻ. J. KAWECKI: D. TUSK I SZ. HOŁOWNIA POWIELAJĄ KŁAMSTWA, WŁĄCZAJĄC SIĘ W AKCJĘ DYSKREDYTOWANIA KATOLIKÓW

Powinniśmy przeciwstawiać się kłamstwom polityków. Poprzednio mieliśmy wypowiedź marszałka Sejmu, a teraz premiera. Obydwaj powielają kłamstwa, włączając się w akcję dyskredytowania katolików. W wypowiedziach Donalda Tuska znajduje się kłamstwo, które ma uderzać w o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR, ale także w nas, katolików. (…) Premiera zachęcałbym, aby sam zorganizował społeczeństwo w Polsce tak, aby powstawały równie dobre dzieła, bo jak na razie to tylko burzy i niszczy – zaznaczył prof. inż. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w Służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu, na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia”.

Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe wciąż są atakowane i dyskryminowane przez liberalno-lewicowych polityków oraz sprzyjające im media. Z takimi działaniami toruńska rozgłośnia miała styczność od samego początku jej istnienia. W ostatnim czasie Donald Tusk uderzył w Rodzinę Radia Maryja, mówiąc o rzekomym finansowaniu przez państwo polskie – jak powiedział premier w piątek w Białymstoku – „Imperium Ojca Rydzyka”.

– To kłamstwo uderzające nie tylko w kapłana, ale w nas wszystkich. Z uwagą zapoznałem się z apelem o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR i muszę powiedzieć, że nie możemy być obojętni. (…) Powinniśmy przeciwstawić się temu szarpaniu kłamstwem rozpowszechnianym m.in. przez osoby wysoko postawione w hierarchii państwa. Poprzednio mieliśmy wypowiedź marszałka Sejmu, a teraz premiera, (…) co jest zapewne kontynuacją zapisu ujętego w „100 konkretach”. (…) Obydwaj powielają kłamstwa, włączając się w akcję dyskredytowania katolików – zwrócił uwagę prof. inż. Janusz Kawecki.

W „100 konkretach” Koalicji Obywatelskiej znalazł się zapis, w którym napisano, że „tacy biznesmeni, jak Tadeusz Rydzyk, powinni sobie radzić bez pieniędzy pochodzących z podatków obywateli”.

– W jednym zdaniu zawarto tyle kłamstwa. To jest kapłan, a nie biznesmen. Nie „sobie radzić”, bo wszystko, co powstaje z inicjatywy o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR, a także z naszych zbiórek, to są rzeczy służące Polsce. Dlaczego ma powstawać coś bez pieniędzy pochodzących z podatków obywateli, (…) skoro każdy z nas składał się na te podatki i powinien mieć możliwość rozdysponowania ich? – postawił pytanie.

– Najważniejsze jest to, że (…) w wypowiedziach premiera znajduje się kłamstwo, które ma uderzać w o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR, ale także w nas, katolików. Dlatego – zgodnie z apelem założyciela Radia Maryja – będziemy się modlić na Jasnej Górze w intencji uwolnienia Polski od kłamstwa. A premiera zachęcałbym, aby (…) sam zorganizował społeczeństwo w Polsce tak, aby powstawały równie dobre dzieła, bo jak na razie to tylko burzy i niszczy – dodał.

Przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w Służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu podkreślił, że „Radio Maryja od początku jest utrzymywane z ofiar Rodziny Radia Maryja. Nigdy nie miało reklam. Nigdy z tego tytułu nie otrzymało żadnych wpłat”.

– Wypełnia ono służbę Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Polakom. Wytrwale i bezkonkurencyjnie broni prawdy. Prowadzi formację religijną i patriotyczną. Takie radio wszyscy wspieramy. (…) Od samego początku była blokada na radio. Oni wyczuwali, że powstanie takiego radia przybierze charakter ogólnopolski – mówił gość „Aktualności dnia”.

Prof. inż. Janusz Kawecki przypomniał m.in. sprawę z lipca 2018 roku, gdy ogłoszono wyrok w sprawie przeciwko Wirtualnej Polsce Media S.A. Jak wskazał, „sąd wykazał kłamstwa w publikacjach, które upowszechniający podawał na własnej stronie internetowej”.

– Wielu korzystało z tego i rozpowszechniano to w innych miejscach, wbijając ludziom w głowę o „Imperium Ojca Rydzyka”. Sąd wówczas stwierdził, że takie właściwości, które zostały tam ujęte – czyli wspominane „Imperium” – wymieniano dlatego, że mogą one narazić na utratę zaufania, w tym zaufania potrzebnego z punktu widzenia prowadzonej przez o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR działalności. A jaka to działalność? Duszpasterska i dziennikarska. To chcieli zniszczyć. (…) Przeprosiny umieścił tylko ten, który to nadał. A wszyscy powielający kłamstwo już nie pisali przeprosin – poinformował przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w Służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.

W tym kontekście rozmówca zwrócił uwagę na jego autorską książkę pt. „Prawda o >>Imperium Ojca Rydzyka<<”. Pozycja dostępna jest do przeczytania m.in. na stronie Radia Maryja.

Z kolei w marcu 2022 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli uniewinnił dyrektora Radia Maryja oraz o. Jana Króla CSsR w sprawie rzekomego braku udostępnienia informacji publicznej przez Fundację Lux Veritatis. A we wrześniu Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok skazujący Lidię Kochanowicz-Mańk, dyrektora finansowego Fundacji Lux Veritatis, i umorzył sprawę. Organ podzielił zarzuty podnoszone przez obronę i prokuraturę w złożonych apelacjach, że stowarzyszenie Watchdog Polska nie było uprawnione do wniesienia aktu oskarżenia dotyczącego naruszenia ustawy o informacji publicznej.

– Watchdog Polska wystąpił przeciwko Fundacji Lux Veritatis ws. rzekomego braku uzyskania informacji publicznej. Chodziło o to, żeby systematycznie (…) podawać takie tytuły, jak: „Tadeusz Rydzyk u prokuratora”, „Oskarżony Tadeusz Rydzyk”. (…) Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził, że sprawa nigdy nie powinna trafić na wokandę sądu karnego, a oskarżenie nigdy nie powinno uczestniczyć w tej sprawie w procesach karnych. W międzyczasie przez kilka lat cały czas kłamstwa były powielane – prof. inż. Janusz Kawecki.

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj