ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A4

Cztery pojazdy brały udział w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na autostradzie A4, na jezdni w kierunku granicy z Niemcami. Sprawca uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Niestety 41-atek poniósł śmierć na miejscu. Pamiętajmy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego odstępu między pojazdami. Ta odległość musi być wystarczająca do uniknięcia zderzenia w razie nagłego hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta. Właściwy odstęp między pojazdami pozwala kierowcy adekwatnie i na czas zareagować na pojawiające się na drodze przeszkody bądź zagrożenia.

Wczoraj przed godziną 19:00, na 3 kilometrze autostrady A4, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora długie godziny pracowali policjanci ruchu drogowego i pionu dochodzeniowo-śledczego, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonej na tę chwilę przyczyny uderzył w tył naczepy poprzedzającego go zestawu ciężarowego, który stał w korku. Ten z kolei siłą uderzenia przemieścił się i uderzył w pojazd osobowy marki Volkswagen, który następnie uderzył w kolejny pojazd ciężarowy. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem Man poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także zachowanie na drodze rozsądku oraz czujności. Od początku 2024 roku na autostradzie A4 w powiecie zgorzeleckim doszło do 61 kolizji drogowych i wczorajszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Główną przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Dlatego przypominamy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego odstępu między pojazdami. Ta odległość musi być wystarczająca do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta. Właściwy odstęp między pojazdami pozwala kierowcy adekwatnie i na czas zareagować na pojawiające się na drodze przeszkody bądź zagrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj