B. WRÓBLEWSKI: TRWA REWOLUCYJNA OFENSYWA OBECNEGO RZĄDU, KTÓRA MA BARDZO POWAŻNE KONSEKWENCJE W PRZESTRZENI PRAW I WOLNOŚCI LUDZI

Fot: Youtube

Rządząca lewicowo-liberalna koalicja nie tylko atakuje prawo do życia, prawa rodziny, prawa rodziców i wolność religijną, ale także próbuje ograniczyć wolność sumienia każdego lekarza, każdej osoby, która pracuje w służbie zdrowia, stąd pojawiają się naciski administracyjne, żeby wszędzie znaleźć kogoś, kto będzie gotów wykonać aborcję. To też narusza przepisy polskiej konstytucji, w szczególności orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, dlatego że nie można lekarzy zmuszać do podejmowania działań, które uważają za nieetyczne, a tym bardziej niezgodne z prawem – powiedział Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, prawnik, kandydat do Parlamentu Europejskiego, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W Polsce wszedł w życie program refundacji in vitro z budżetu państwa. Rząd na jego realizację w ciągu pięciu lat chce przeznaczyć 2,5 mld zł z pieniędzy podatników.

– Bezpłodność jest problemem i tragedią wielu rodzin. In vitro nie jest leczeniem bezpłodności. Musimy pamiętać, że te działania muszą się odbywać w zgodzie z podstawowymi zasadami dotyczącymi w szczególności ochrony życia. Problematyczna w metodzie in vitro jest kwestia przechowywania i niszczenia zarodków. Mówimy o niszczeniu na wielką skalę, bo to są dziesiątki, setki tysięcy. Nawet jeśli cel jest w jakimś sensie celem, co do którego wiele osób mogłoby się zgodzić, to środek do tego celu jest środkiem niewłaściwym, po części naruszającym uregulowania polskiej konstytucji, która chroni życie ludzkie – mówił Bartłomiej Wróblewski.

Z kolei kilka dni temu weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi szpitale będą miały obowiązek tak zorganizować pracę, by przynajmniej jeden z lekarzy mógł wykonać tzw. aborcję, czyli zabić nienarodzone dziecko. Mamy tu do czynienia z kwestią klauzuli sumienia, która jest podważana przez Ministerstwo Zdrowia.

– Niestety rządząca lewicowo-liberalna koalicja nie tylko atakuje prawo do życia, prawa rodziny, prawa rodziców i wolność religijną, ale także próbuje ograniczyć wolność sumienia każdego lekarza, każdej osoby, która pracuje w służbie zdrowia, stąd pojawiają się naciski administracyjne, żeby wszędzie znaleźć kogoś, kto będzie gotów wykonać aborcję. To też narusza przepisy polskiej konstytucji, w szczególności orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, dlatego że nie można lekarzy zmuszać do podejmowania działań, które uważają za nieetyczne, a tym bardziej niezgodne z prawem – zaznaczył poseł PiS.

Trwa rewolucyjna ofensywa obecnego rządu, która ma bardzo poważne konsekwencje w przestrzeni praw i wolności ludzi – zauważył kandydat do Parlamentu Europejskiego.

– Dlatego też wybory do Parlamentu Europejskiego są tak ważne. One dotyczą polskiej suwerenności i kosztów życia, ale także dotykają spraw najważniejszych, tego co nazywamy wartościami nienegocjowanymi: ochrony życia, ochrony małżeństwa, ochrony prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami czy wolności religijnej – podkreślił.

Trzeba szukać środków, które są etycznie dopuszczalne i unikać takiej polityki oraz działań, które stoją w sprzeczności z podstawowymi wartościami ludzkimi – akcentował gość audycji „Aktualności dnia”.

 

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj