Sasin: Niemcom zależy na tym, żeby ruch tranzytowy z naszej części Europy nie szedł przez Warszawę, tylko przez Berlin

Sasin.jpg

Inwestycja budowy lotniska w Baranowie ma się opóźnić o kilka lat. Jak wskazał gość TV Trwam, chodzi o to, aby tak budować, żeby nie zbudować i nie podpaść Niemcom.

– Niemcy ogromnym wysiłkiem zbudowali mega lotnisko w Berlinie, które nie zarabia.  Zbudowanie naszego CPK – lotniska pod Warszawą – spowoduje, że niemiecka inwestycja się nigdy nie zwróci. Niemcom zależy na tym, żeby ruch tranzytowy z naszej części Europy nie szedł przez Warszawę, tylko przez Berlin – powiedział Jacek Sasin.

Dodał, że Donald Tusk jest mistrzem konferencji, na których opowiada różne rzeczy, z których nic nie wychodzi. Dlatego – jak podkreślił b. minister aktywów państwowych – obecny premier będzie rozliczany z tego, co obiecał.

– Będziemy się domagać informacji o stanie prac, przygotowaniach, jakie dokumenty zostały przyjęte, jakie przetargi zostały ogłoszone. (…) Na pewno Donald Tusk nie będzie miał tak łatwo, że coś poopowiada, a wszyscy to przyjmą. Dzisiaj wiemy, że Donald Tusk to człowiek, który kłamie i musimy to brać pod uwagę – zaznaczył gość „Polskiego punktu widzenia”.

Polityk odniósł się na antenie TV Trwam do spekulacji medialnych o zmianie nazwy partii Prawo i Sprawiedliwość. Jak wskazał, nie ma takich rozmów, a Prawo i Sprawiedliwość jest dobrze znaną i odbieraną marką, której nie trzeba się w żadnym wypadku wstydzić i zmieniać.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj