Koalicja rządząca dąży do likwidacji PKP Cargo?

wdolnymslasku.com

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Andruszkiewicz, uważa, że koalicja rządząca dąży do likwidacji bądź prywatyzacji PKP Cargo. W ocenie polityka świadczą o tym działania związane ze skierowaniem części pracowników tej spółki na tzw. nieświadczenie pracy, co zmniejsza jej wydolność.

Do tego dochodzą nieoficjalne informacje, że część transportów polskiego i natowskiego uzbrojenia, ma przejąć Deutsche Bahn Cargo.

Władze PKP Cargo temu zaprzeczają, ale jednocześnie podkreślają, że transporty kolejowe nie zależą od ich decyzji.

Poseł PiS, Adam Andruszkiewicz, mówi, że jeśli te doniesienia się potwierdzą, to bezpieczeństwo Polski będzie zagrożone.

– Oznaczałoby to wielomilionowe straty dla spółki znajdującej się dziś w trudnej sytuacji, a także bezpośrednie zwiększenie niebezpieczeństwa państwa polskiego. Oddanie przewozów, transportów wojskowych w ręce obcego państwa de facto spowodowałoby zbyt duże ryzyko, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski. Obecny rząd dąży do likwidacji bądź prywatyzacji PKP Cargo. Dąży do oddania tej strategicznej dla bezpieczeństwa Polski spółki w ręce niemieckie – podkreśla Adam Andruszkiewicz.

Również związkowcy w PKP Cargo są zaniepokojeni obecnym sposobem zarządzania spółką. Według nich z powodu wysłania nieodpowiedniej grupy pracowników na nieświadczenie pracy, PKP Cargo straci wkrótce zdolność przewozu.

ŹRÓDŁO: RIRM/TV Trwam News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj