Henryk Nowakowski. Kim jest „jedynka” partii KORWiN z Wrocławia?

hn.jpg

Na listach partii KORWiN można znaleźć wiele ciekawych osób. Są wśród nich głównie przedsiębiorcy i studenci, w większości z małym doświadczeniem w polityce. Henryk Nowakowski należy jednak do starej gwardii. Z Korwin – Mikkem związany jest już od kilkunastu lat

Henryk Nowakowski w ruchach wolnościowych udziela się od lat. Około 2000 roku wstąpił do UPR-u, potem wstępował do kolejnych partii zakładanych przez ikonę tego środowiska – Janusza Korwin – Mikkego. 

>-Zacząłem z nim współpracę jakieś dwanaście – trzynaście lat temu w UPR. Potem była Platforma Janusza Korwin – Mikkego czy Kongres Nowej Prawicy – opowiada Nowakowski.

W tym czasie bezskutecznie brał udział w wielu wyborach. Momentem przełomowym okazał się rozłam w Kongresie Nowej Prawicy, jaki miał miejsce na początku tego roku. Część starszych działaczy będących członkami konwektyklu odwołało wtedy Korwin – Mikkego ze stanowiska prezesa. Powodem miały być plany europosła wobec nawiązania porozumienia z narodowcami i libertarianami. 

Niedługo potem powstała partia KORWiN, do której przeszła większość działaczy KNP. Wyjątkiem był okręg wrocławski, w którym cały zarząd pozostał w dawnym ugrupowaniu. Naturalnym liderem stał się właśnie Nowakowski – w latach 2010 – 2014 był prezesem okręgu, do tego obecnie pełni funkcję asystenta europosła Jarosława Iwaszkiewicza.

Obecnie Henryk Nowakowski startuje w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca. Czy będą to pierwsze wybory zakończone sukcesem wrocławskiego działacza? Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę, choć szanse są duże. Dobrze prowadzona kampania, jasno sprecyzowane poglądy wobec imigrantów ekonomicznych, a także mała liczba skandali w wykonaniu Janusza Korwin – Mikkego daje partii KORWiN szansę na wejście do parlamentu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ