Oborniki Śl.: Akcja „Oddając krew, ratujesz życie” już po raz trzydziesty

oddaj krew.jpg

Kolejna XXX Akcja Krwiodawcza odbędzie się 20 października 2015 r. w remizie OSP w Obornikach Śląskich przy ul. Kownackiego 1. Organizatorzy zapraszają od godziny 9:00 do 13:00.

Obornickie akcje krwiodawcze organizowane są od 2008 roku. Tę tradycję zapoczątkowała pochodząca z tej miejscowości ś.p. Aleksandra Natalli-Świat.

Ola

Tradycją jest też obejmowanie akcji honorowym patronatem przez parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem poseł Jacek Świat ufundował dla pierwszych 50 krwiodawców książkę „Ola. Wspomnienia o Aleksandrze Natalli-Świat.” Będzie też tort – w końcu to trzydzieste „urodziny”.

Od 2008 roku w Obornikach Śl. zorganizowano 29 zbiórek krwi.

-Wzięły w nich udział 1662 osoby, a 1438 spośród nich po weryfikacji lekarskiej oddało krew – mówi nam jeden z organizatorów, Krzysztof Durkalec. – Podczas obornickich akcji pozyskano w sumie przeszło 647 litrów krwi.

Według danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w samych dolnośląskich szpitalach potrzeba ponad 60 litrów krwi każdego dnia. Średnio co dwie minuty ktoś w naszym regionie wymaga transfuzji. Krew jest niezbędna dzieciom i dorosłym, walczącym z rakiem, pacjentom oczekującym na zabieg chirurgiczny, ofiarom wypadków i osobom przewlekle chorym.

Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem mieszkańcy Obornik Śl. nie zawiodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj