Abp Kupny wspiera akcję rejestracji dawców szpiku i komórek macierzystych

kuria.jpg

**Metropolita wrocławski objął honorowym patronatem akcję „Pomóż Ani i Innym”. Jej celem jest pomoc w znalezieniu dawcy szpiku dla chorej na ostrą białaczkę 34-letniej wrocławianki oraz innym osobom, dla których ratunkiem jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych.**

Anna Szymczak z Wrocławia jest lektorem języka polskiego na Politechnice Wrocławskiej. Na początku sierpnia zdiagnozowano u niej rzadką odmianę nowotworu krwi, jakim jest ostra białaczka limfoblastyczna, połączona z chłoniakiem. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Jej rodzina i przyjaciele oraz studenci Politechniki, wspólnie z Fundacją DKMS Polska, zaangażowali się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie planowane jest w dniach 4 – 8 listopada br. 

>-Św. Jan Paweł II wielokrotnie uświadamiał nam, iż tego rodzaju dar z siebie niesie choremu człowiekowi wiarę, często wystawianą na próbę w obliczu choroby i nadzieję na wyleczenie.  Jest także bardzo konkretnym wyrazem miłości bliźniego – mówi abp Józef Kupny, odpowiadając na pytanie o powody zaangażowania się we wsparcie chorej wrocławianki i zachęcając do wzięcia udziału w akcji.  
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ