Duszniki Zdrój: Platforma Obywatelska chce zlikwidować Dom Wczasów Dziecięcych. Trwają protesty

duszniki.jpg

**Pracownicy Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach protestują w sprawie zamiaru likwidacji ich placówki. Głos zabrał również senator Aleksander Szwed, który nie szczędzi krytyki pod adresem polityki lokalnych władz.**

Decyzja o likwidacji Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju ma zostać podjęta 24 lutego podczas sesji rady powiatu. Swój sprzeciw podczas protestu, który odbył się wczoraj, wyrazili zarówno pracownicy placówki, mieszkańcy, jak i władze Dusznik.

Wcześniej oświadczenie w tej sprawie wydali również pracownicy Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych, które docelowo mają być przeniesione do aktualnej siedziby DWD.

Jak stwierdzili – to nie ich pomysł:

>-Wyrażamy ogromne współczucie wobec pracowników DWD w Dusznikach Zdroju, w związku z zamiarem likwidacji ich placówki przez Radę Powiatu Kłodzkiego. Przeniesienie ZPS do Dusznik to nie nasz pomysł i wcale nas nie cieszy, ponieważ nam wszystkim skomplikuje życie i zwiększy koszty dojazdu do pracy – napisali.

Oficjalny protest do starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia z PO wystosował również senator Aleksander Szwed z Prawa i Sprawiedliwości. W opinii senatora takie działania mają doprowadzić do zepchnięcia regionu na edukacyjny margines województwa dolnośląskiego. Nazywa je również „nieracjonalnymi”  i „niedopuszczalnymi”. 

>-Niezrozumiałe są dla mnie powody, dla których czyni się starania likwidacji placówki oświatowej – jednej z nielicznych w Polsce, która oprócz efektywnej realizacji swojej misji dodatkowo przynosi dochód – mówi nam senator Aleksander Szwed. I dodaje: Nie tylko nie docenia się efektów prowadzenia Domu Wczasów Dziecięcych, ale wbrew logice podejmuje działania prowadzące do jego zamknięcia. Abstrahując od drugoplanowych w tym przypadku kwestii finansowych, prowadzeniu wszelkich form edukacji powinna przyświecać idea realizowania wyjątkowo ważnej misji wychowywania dzieci połączonej z unikalną w naszym regionie możliwością poprawy ich kondycji fizycznej – podkreśla. 

Senator napisał do starosty Macieja Awiżenia, że w tej sprawie powinny odbyć się konsultacje społeczne, gdy tymczasem zainteresowane strony nie zostały zapytane o zdanie.

>-W XXI wieku powinien być to absolutny standard – napisał Aleksander Szwed.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj