Emocje na sesji w Sukiennicach. Protest rodziców w obronie szkoły, przerwane obrady i… los gimnazjum wciąż w rękach radnych [AKTUALIZACJA]

sesja-fotka.jpg

**Około 30 rodziców zablokowało dziś obrady sesji rady miejskiej w Sukiennicach. Na środku sali ustawili transparent „Nie dla przeniesienia gimnazjum nr 20”.**

Rodzice już wczoraj na spotkaniu w szkole przy Pautscha twierdzili, że będą pikietować podczas sesji. Powód? Gimnazjum nr 20 ma zostać przeniesione do siedziby liceum przy Spółdzielczej, o czym radni mieli decydować na dzisiejszym posiedzeniu. 

>-Czujemy się oszukani, że nasza szkoła zostanie zlikwidowana. Wspólnymi siłami wiele wywalczyliśmy. Za kilka lat nie będzie żadnego niżu demograficznego. Władza jest krótkowzroczna i nie patrzy prognozowo w przyszłość – tłumaczyli na wczorajszym spotkaniu rodzice.

Sesja zaraz po rozpoczęciu została przerwana przez przewodniczącego Jacka Ossowskiego. W sektorze dla gości pojawiły się transparenty „Nie róbcie interesów kosztem naszych dzieci”, „Nie przenoście naszego gimnazjum”. Do tej pory wydział edukacji tłumaczył swoją decyzję niżem demograficznym i niższymi kosztami utrzymania placówek. 

>-A może zamiast wydawać pieniądze na Europejską Stolicę Kultury i organizację EURO więcej należałoby przeznaczyć na edukację i nie likwidować wrocławskich szkół – tłumaczyła dziennikarzom jedna z matek.

W tym samym czasie w szkołach na Wielkiej Wyspie ogłoszono alarm bombowy. Policja ewakuowała uczniów z XI LO przy ulicy Spółdzielczej i gimnazjum nr 19 na ulicy Dembowskiego. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Uczniów puszczono do domów.

[AKTUALIZACJA]

**Pod koniec sesji radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie Gimnazjum Nr 20 przy ulicy Pautscha. Co to oznacza? Że szkoła na razie będzie normalnie funkcjonować. O jej losie przesądzi kolejna uchwała radnych. **

Radny Krystian Mieszkała zgłosił w imieniu PiS-u wniosek o drugie czytanie, ale został on odrzucony. Podjęto uchwałę intencyjną, która otwiera drogę do zmian i likwidacji gimnazjum. Jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie podejmowana. 

W trakcie głosowania cały klub PiS był przeciw uchwale intencyjnej. Cały klub Rafała Dutkiewicza z Platformą był „za”, z wyjątkiem Katarzyny Obary, która się wstrzymała od głosu,

Teraz mają ruszyć kolejne negocjacje z rodzicami. O losie szkoły przesądzi podjęcie kolejnej uchwały przez radnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj