Jerzy Michalak uspokaja: Raport NIK zawiera stare informacje, środki unijne udało się przesunąć

jerzy-michalak.jpg

**Członek zarządu województwa – Jerzy Michalak skomentował najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczące regionalnej platformy informacyjnej e-DolnyŚląsk. Opublikowane właśnie wnioski według Michalaka są przestarzałe, bo dziś już wiadomo, że środki unijne z portalu za 66 mln zł udało się skutecznie przesunąć na inne inwestycje.**

W środę Najwyższa Izba Kontroli opublikowała długo oczekiwane wnioski dotyczące regionalnej platformy informacyjnej e-DolnyŚląsk, która ostatecznie nie powstała.

W raporcie napisano m.in., że Izba ma wątpliwości w sprawie skutecznego rozliczenia środków unijnych. Wręcz istnieje ryzyko utraty całej kwoty. Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski zdecydował przesunąć pieniądze na realizację inwestycji z zakresu transportu i opieki zdrowotnej.

Jerzy Michalak z zarządu województwa uspokaja:

>-Podawane przez NIK informacje są stare – pochodzą z maja ubiegłego roku – mówi i podkreśla, że dziś już wiemy, że finał sprawy jest pomyślny, bo środki udało się skutecznie przesunąć i nie istnieje ryzyko ich utraty.

Do naszej redakcji dotarły również informacje, że część urzędników zatrudnionych specjalnie do projektu e-DS nad pracuje w urzędzie.

>-Nic o tym nie wiem, ale gdyby tak było, to byłaby to straszna niegospodarność – zapewnia Jerzy Michalak. – Tylko jedna z osób przyjętych do pracy przy projekcie pozostała w urzędzie i obecnie pracuje w wydziale informacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj